ایران جانبی

» تشکیل بیش از ۱۷۰۰ پرونده تخلف در قزوین/ ۳۴۰۰تن کالای اساسی توزیع شد
کد خبر: 208606
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
معاون سازمان صمت استان اعلام کرد
شاخص : معاون سازمان صمت استان گفت: بالغ بر 1750 فقره پرونده در سطح بازار و مراکز اقتصادی به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی و رعایت قیمت‌ها، تشکیل شد و جهت صدور حکم به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

علی اکبر کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به برگزاری رزمایش کمک مومنانه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار کرد: در استان قزوین هم با برگزاری جلسات و تشکیل ستاد همدلی و کمک مومنانه، برای این امر اقدام و سازمان صمت بحث تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی را عهده‌دار شد.

وی افزود: تامین برنج، حبوبات و سایر کالاهای اساسی برعهده این سازمان قرار گرفت و طی برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد، هم از محل ستاد تنظیم بازار و هم از محل سهمیه‌ای که به استان اختصاص داده شده بود، برنج مورد نیاز انجمن‌ها و خیرینی که عهده‌دار برگزاری رزمایش بودند، تامین شد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان قزوین گفت: بحث توزیع اقلام و کالاهای اساسی در سطح شهر و فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای را هم داشتیم که خوشبختانه از این محل حدود 1500 تن برنج، 800 تن شکر، 800 روغن و 300 تن گوشت و مرغ در سطح فروشگاه‌های استان در ایام ماه رمضان توزیع شد.

کبیری با اشاره به طرح تشدید بازرسی و نظارت بر بازار ادامه داد: باتوجه به اینکه یکی از برنامه‌های ما جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی است، بازرسی‌های مشترکی را با سازمان‌های متولی از جمله تعزیرات و اتاق اصناف داشتیم که روزانه بازار را رصد می‌کردیم.

42 کارگاه تولیدکننده ماسک در استان فعالیت کردند

این مقام مسئول بیان کرد: اگر کمبود یا کاستی در بازار دیده می‌شد نیز بلافاصله برای جبران کمبود و عرضه کالا در بازار اقدام می‌کردیم که خوشبختانه در این بخش مشکل خاصی نداشتیم.

وی یادآور شد: بالغ بر 1750 فقره پرونده در سطح بازار و مراکز اقتصادی به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی و رعایت قیمت‌ها، تشکیل شد و جهت صدور حکم به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

کبیری ابراز کرد: بحث ستاد مبارزه با بیماری کرونا را هم در استان داشتیم که تامین مایحتاج این ایام از جمله مواد ضدعفونی، ماسک و دستکش در دستور کار قرار داشت.

معاون سازمان صمت استان اضافه کرد: در استان قزوین باتوجه به اینکه 32 واحد تولیدکننده موادضدعفونی و محلول فعالیت داشتند، به اندازه کافی این اقلام تامین و در سطح استان مشکل خاصی نداشتیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی ماسک گفت: با مشارکت سپاه، تشکل‌ها و سایر اتحادیه‌ها، در سطح استان حدود 42 کارگاه تولیدکننده ماسک مشارکت کردند که کمبودهایی که در اوایل شیوع ویروس کرونا، داشتیم از این طریق مرتفع شد.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار