ایران جانبی

» تشکیل مجلس کارآمد، دولت قوی را می‌سازد/ مردم ماندگارترین انتخابات در چله دوم انقلاب را رقم خواهند زد
کد خبر: 203051
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۷:۴۶
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم به اهداف و آرمان‌های انقلاب پایبند هستند و مثل همیشه مشارکت حداکثری را در انتخابات خواهند داشت.

مرتضی امیری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، درباره ضرورت برگزاری انتخابات پرشور اظهار کرد: وقتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می‌فرمایند که مجلس در راس امور است، نشان می‌دهد که سازوکار مجلس از دو قوه مجریه و قضائیه مهمتر است، چراکه محل ریل‌گذاری نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: معتقدم حتی انتخابات مجلس از انتخاب رئیس جمهوری هم مهمتر است؛ چراکه رئیس جمهور یک نفر است اما چندین وزرا دارد که نمایندگان مجلس باید بر آن‌ها مهر تایید بزنند لذا اگر ما نماینده مجلس قوی، انقلابی و جهادی داشته باشیم باعث می‌شود که ما یک رئیس جمهور قوی و جهادی را در نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: مهمترین رسالت مجلس تصویب قانون هدفمند و صحیح و نظارت بر حسن اجرای آن است که متاسفانه به خاطر کارزارهای سیاسی که وجود دارد نیز آن وظایف اصلی نماینده کنار گذاشته می‌شود که یکی از نقاط ضعف سیستم انتخاباتی ما است.

امیری نژاد ادامه داد: اگر مجلس ما منسجم، قوی، انقلابی و جهادی باشد درواقع می‌توانیم ریل گذاری اصلی برای نظام هم انجام دهیم؛ مشکلات و گرفتاری‌های کنونی که وجود دارد به خاطر انتخاب‌های نادرست است و اگر در گذشته انتخاب خوب داشتیم دیگر اکنون با این مشکلات مواجه نبودیم.

ما نیازمند یک مجلس در تراز گام دوم هستیم

وی یادآور شد: این انتخابات پیش رو نیز حساس‌ترین و اولین انتخابات در چله دوم انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و ما نیازمند یک مجلس در تراز گام دوم هستیم تا به هدف انقلاب که تحقق تمدن اسلامی است، دست یابیم.

این تحلیلگر سیاسی بیان کرد: چهل سال است که در تحقق دولت اسلامی مانده‌ایم که هنوز میسر نشده است و از این مرحله عبور نکردیم؛ دولت‌های ما اسلامی نبودند و مجلسی که در تراز نظام باشد را نداشتیم.

امیری نژاد تصریح کرد: ما مجلسی قوی برای حل مشکلات اقتصاد کشور، مجلسی مقاوم در برابر سازش، مجلسی امیدوار در مقابل تحریم‌های ظالمانه و یک مجلس جهادی که معتقد به توان داخلی باشد، می‌خواهیم.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: کسانی که شعار عدم شرکت در انتخابات را می‌دهند به بلوغ سیاسی نرسیده اند و برای خانواده بزرگ نظامی که در آن زندگی می‌کنند، ارزش قائل نیستند چراکه نظام ما یک کار و زار سیاسی را تشکیل داده تا همه در سرنوشت کشور سهیم باشند.

وی با بیان اینکه انتخابات مظهر قدرت سیاسی یک کشور است، گفت: مردم به اهداف و آرمان‌های انقلاب پایبند هستند و مثل همیشه مشارکت حداکثری را در انتخابات خواهند داشت چراکه این حضور حداکثری مقبولیت و مشروعیت نظام را نشان می‌دهد.

این تحلیلگر سیاسی در پایان تصریح کرد: کسانی که درواقع کارنامه سیاسی آن‌ها به اتمام رسیده یا کارنامه سیاسی سیاه دارند، نیز شعار عدم شرکت در انتخابات را سر می‌دهند؛ امیدواریم که در چله دوم انقلاب با انتخاب اصلح بتوانیم یک انتخابات چشمگیری را رقم بزنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار