تشکیل 13 تعاونی با اشتغال‌زایی 370 نفر در قزوین
کد خبر: 112981
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:
شاخص : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در پنج ماهه نخست امسال 13 تعاونی با اشتغال زایی 370 نفر در سطح استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان قزوین با حضور مسعود بابایی مدیرکل تامین اجتماعی، رئیس صندوق کارآفرینی امید، رئیس بانک توسعه و تعاون و جمعی از اعضای تعاونی ها روز گذشته در سالن جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

بابایی در این مراسم با بیان اینکه معیار انتخاب این تعاونی ها، توانمندی در تولید و صادرات محصولات تولیدی است، اظهار کرد: هدف از این جشنواره معرفی توانمندی های بخش تعاون به جامعه، معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی به منظور الگوبرداری تعاونی های دیگر است تا سبب ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان خانواده تعاون شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به نقش مهم و اثرگذار تعاونی ها در تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: امسال ۶۰۳ تعاونی با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در سطح کشور افتتاح می‌شود که سهم استان ۳۰ تعاونی است.

این مسئول همچنین از افتتاح اولین تعاونی توسعه عمرانی شهرستانی خبر داد و گفت: در پنج ماهه نخست امسال ۱۳ تعاونی با اشتغال زایی ۳۷۰ نفر در سطح استان تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۷۴ تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی در استان فعال است که از این تعداد ۲۳۷ تعاونی در بخش کشاورزی است.

در پایان این مراسم از ۱۲ تعاونی برتر استان قزوین تجلیل شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار