ایران جانبی

» کاهش پلکانی تصادفات در استان/ برای رفع نقاط حادثه‌خیز در ۳۰کیلومتری شهرها تلاش شود
کد خبر: 200486
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱:۳۸
مدیرکل فنی دفتر استانداری قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیرکل فنی دفتر استانداری قزوین گفت: دستور ویژه‌ای داده شده تا برای رفع نقاط حادثه خیز به ویژه در ۳۰کیلومتری شهرها تلاش شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رزمایش ترافیکی آغاز طرح زمستانی ظهر با حضور دستگاه‌های امدادی در قرارگاه پلیس راه استان قزوین برگزار شد.

محمد قاسمی در این رزمایش اظهار کرد: اگر همدلی و مشارکت دستگاه‌های امدادی نبود ما امروز شاهد چشمگیر سوانح نبودیم، درواقع پیشگیری می‌تواند موجب کاهش هزینه‌ها شود.

وی افزود: تا زمانی که سفر وجود دارد حوادث هم وجود دارد و با اتمام یک رزمایش، رزمایش دیگری آغاز خواهد شد بنابراین نیازمند همت شما عزیزان است که تقدیر و تشکر ما کوچکترین سهم است.

این مقام قضایی استان ادامه داد: دستگاه قضائی در پیشگیری وقوع جرم تلاش زیادی کرده که یکی از آن‌ها تشکیل کمیته و کمیسیون کاهش حوادث جاده‌ای بود که تاکنون مصوبات خوبی داشته است.

وی بیان کرد: قزوین یکی از سه استان پرتردد در ایام سال است که با توجه به اینکه شاهراه چند استان است باید در جهت ایمنی راه‌ها تلاش کنیم لذا حضور همه نیروها در این کمیسیون تاثیرگذار خواهد بود.

تصادفات تبعات اجتماعی به دنبال دارد

اقدامات پیشگیرانه مانع از ایجاد بحران می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین ادامه داد: در رابطه با حوادث و فصل سرما توصیه می‎کنیم که خانواده‌ها از مسافرت‌های غیرضرور خوددداری کنند و هماهنگی متولیان امر انتظار می‌رود که همین طرح رزمایش زمستانی به معنی آمادگی دستگاه‌ها در جهت کاهش حوادث و کمترین خسارت است.

قاسمی در پایان گفت: وقوع تصادفات می‌تواند تبعات اجتماعی زیادی داشته باشد لذا ما باید سعی کنیم با پیشگیری از حوادث از ایجاد بحران خودداری کنیم که آمادگی دستگاه‌ها قبل از ورود به حوادث است که این طرح همه ساله در کشور آغاز می‌شود.

مدیرکل فنی دفتر استانداری قزوین در ادامه اظهار کرد: دستگاه‌های امدادی ۱۲ ماه سال در حال خدمات رسانی هستند و برگزاری این رزمایش‌ها به منظور آگاهی مردم و مسئولیت است.

پیمان پیرمرادی افزود: در ۱۰ سال اخیر قزوین به عنوان استانی بوده که به صورت پلکانی کاهش تصادفات داشته و هر ساله این آمار در حال کاهش است که مرهون زحمات دستگاه‌های امدادی و کسانی است که در بحث حمل و نقل زحمت می‌کشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مباحثی که در شورای ترافیک و حمل و نقل برگزار می‌شود در راستای کاهش تصادفات است که دستور ویژه‌ای داده شده تا برای رفع نقاط حادثه خیز به ویژه در ۳۰کیلومتری شهرها تلاش شود.

وی گفت: در شهر مهرگان که در ۲۵ کیلومتری شهر قزوین قرار دارد؛ در ایجاد راه‌های پدافندی و جایگزین در جهت کاهش حجم ترافیک پیش بینی شده است.

مدیرکل فنی دفتر استانداری قزوین اظهار کرد: احساس مسئولیت دستگاه‌های امدادی نشان می‌دهد که در حوادث جرحی که ممکن است خانواده‌ها را درگیر کند تلاش می‌کنند.

پیرمرادی در پایان گفت: بحث آموزش دستگاه‌های امدادی باید در دستور کار قرار گیرد و همچنین کاهش نقاط حادثه خیز باید شناسایی و تلاش شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار