تصاویری فریب‌دهنده از باراک اوباما/ واقعیت چیست؟ +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81221
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
پشت پرده اقدامات تبلیغاتی برای اوباما؛
شاخص : اخیرا برخی با انتشار تصاویری از اوباما مدعی شدند که وی فردی ساده، مردمی و فراری از حفاظت های سختگیرانه معمول شخصیت های سیاسی است.

شاخص نیوز:  اخیرا در شبکه های اجتماعی تصاویری از باراک اوباما و دیمیتری مدودف در سال ۱۳۸۹ دست به دست می شود که نشان می دهد روسای جمهور آمریکا و روسیه، با حضور در یک رستوران، همبرگر می خورند.

منتشرکنندگان این تصاویر مدعی اند که اوباما در رفت و آمدهای خود بسیار ساده بوده و از حفاظت های سخت و دست و پاگیر خبری نیست و در مقابل با حمله به مسئولان ایرانی، حفاظت از آنها را زیر سوال برده اند.

با کمی جستجو در اینترنت درباره تیم حفاظتی روسای جمهوری آمریکا، می توان به راحتی به نمایشی بودن اقدامات اوباما و دیگر مقامات آمریکایی پی برد.

لیموزینی که باراک اوباما سوار بر آن می شود، با نام “بیست” [حیوان] در واقع یک تانک با ظاهر خودرو است و خودروی دیگری نیز دقیقاً با همان شکل و مختصات، برای گمراه کردن تروریست‌های احتمالی که بخواهند به جان اوباما سوء قصد کنند، همراه کاروان خواهد بود.

درهای فولادی این لیموزین که در برابر حملات خمپاره‌ای، بمب‌های کنار جاده‌ای و راکت‌ها و هر نوع آتش و حتی در برابر حملات شیمیایی و بیولوژیک مقاوم است، مانند درِ هواپیماهای بوئینگ است و دیواره‌های داخلی خودرو، گلوله‌های احتمالی را شکار می‌کنند و مانع از شکسته شدن شیشه‌های خودرو می شوند.

در اطراف خودرو بیست، رادارهای کوچک و شاخک‌های حسی و دید در شب مثل دوربین‌ها و تجهیزات شلیک گاز اشک‌آور نصب شده است و حتی اگر لاستیک‌های آن پنچر و خراب شود، خودرو همچنان قادر به حرکت خواهد بود و برای مقابله با هر احتمال دیگری، انواع تجهیزات لازم مانند کپسول اکسیژن، بسته‌های خون از نوع خون اوباما و تجهیزات اطفای حریق نصب شده است.

لیموزین بیست از زمانی که اوباما در بیستم ژانویه ۲۰۰۹ برای نخستین بار در مقام ریاست جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید شد، در خدمت وی و همسرش بوده است.

اعضای سرویس مخفی محافظت از اوباما مسئول تامین امنیت رئیس جمهور و خانواده اش در زمان گذراندن تعطیلات کریسمس در هاوایی بودند.

هزاران محافظ رسمی و غیررسمی دائماً کاروان اوباما را همراهی می کنند.

سلاح‌های لیزری و کلت‌های موسوم به پی-۹۰ و پی-۲۲۹ که بسیار دقیق‌تر است از سوی محافظان روسای جمهوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. محافظان همچین مجاز هستند از لیزرهایی که می‌تواند موقتاً مهاجمان و سایر افراد خطرناک احتمالی را کور کند، استفاده کنند. ​​

به هنگام استفاده از بالگرد نیز، همواره دستکم پنج فروند بالگرد مخصوص و البته همرنگ و مشابه برای رد گم کردن در هر پرواز به کار برده می‌شوند.

حفاظت از اوباما آنقدر سختگیرانه است که حتی در سفر به آلمان (کشور متحد و دوست آمریکا) در ۲۰۱۳، به هنگام سخنرانی وی برای مردم، یک دیوار شیشه ای ضد گلوله در مقابل وی قرار دادند.

با توجه به همین اندک توضیحات، کاملا مشخص است که اوباما هیچگاه اتفاقی و ناگهانی تصمیمی نمی گیرد و به جایی نمی رود و در هر مکانی که هم حاضر می شود، صدها نفر در لباس اشخاص عادی از وی حفاظت می کنند؛ افرادی که شاید مشتری باشند و یا حتی پیشخدمت رستوران.

منبع: جام نیوز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار