تصاویر دیدنی از مراسم سالگرد ازدواج امپراتور ژاپن و همسرش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 187005
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱:۳۰
شاخص : آکی‌هیتو امپراتور ژاپن و امپراتریس می‌چیکو، مراسم شصتمین سال ازدواجشان «یوبیل الماس» را جشن گرفتند.

به گزارش شاخص نیوز: «یوبیل» جشنی است که در برخی کشور‌های جهان برای گرامیداشت خاطره شصتمین سال گذشت یک اتفاق مشخص و خاص مثل یک موفقیت اجتماعی، ازدواج، تأسیس یک جمعیت یا کلیسای محلی و … برگزار می‌شود، در برخی کشور‌ها نیز جشن یوبیل، ۷۵ سال پس از گذشت یک اتفاق خاص برگزار می‌شود.

امپراتور ژاپن و همسرش، سالگرد ازدواجشان را جشن گرفتند آکی‌هیتو امپراتور ژاپن و امپراتریس می‌چیکو، مراسم شصتمین سال ازدواجشان «یوبیل الماس» را جشن گرفتند. دوره فعلی ژاپن که با آغاز امپراتوری آکی‌هیتو از سال ۱۹۸۹ آغاز شده، «هیسه‌ای» نام دارد که معنی‌اش به دست آوردن صلح است. دولت توکیو اعلام کرده که با آغاز امپراتوری ناروهیتو نام عصر جدید به «ریوا» تغییر خواهد کرد. این نام به معنای «توازن منظم» یا «صلح فرخنده» است.

تصاویر دیدنی از مراسم سالگرد ازدواج امپراتور ژاپن و همسرش

قرار است آکی‌هیتو، ۸۵ ساله، در سی ام آوریل از امپراتوری کناره گیری کند و پسر بزرگ او ولیعهد «ناروهیتو» بر تختش بنشیند.

«یوبیل» جشنی است که در برخی کشور‌های جهان برای گرامیداشت خاطره شصتمین سال گذشت یک اتفاق مشخص و خاص مثل یک موفقیت اجتماعی، ازدواج، تأسیس یک جمعیت یا کلیسای محلی و … برگزار می‌شود، در برخی کشور‌ها نیز جشن یوبیل، ۷۵ سال پس از گذشت یک اتفاق خاص برگزار می‌شود.

ازدواج امپراتور و امپراتریس ژاپن به طور گسترده‌ای به عنوان یک ازدواج بر اساس عشق شناخته می‌شود، و مردم ژاپن بر این باور بودند که می‌چیکو که دختر یک بازرگان ثروتمند است، می‌تواند قوانین ملوکانه را به روز کند.

این زوج شصتمین سال ازدواج خود را در مراسم ساده‌ای گرامی داشتند، که شامل دریافت پیام‌های تبریک از سوی خانواده و خوردن غذا در کاخ امپراتوری بود.

تصاویر دیدنی از مراسم سالگرد ازدواج امپراتور ژاپن و همسرش

منبع: تابناک

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار