تصاویر/ ویرانی! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59565
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
شاخص : دزفول شهری بود که دشمن با یک نقشه تمام عیار نظامی قرار بود این شهر را دور بزند و در انتهای کل خوزستان را تصرف کند. اما هر چه بعثی ها آتش گلوله را می ریختند تا مردم شهر را خالی کنند و آنها نقشه شان عملی شود.
به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، در این سالهای پس از جنگ کمتر دفعه ای از این روز صحبت شده است. یعنی روز چهار خرداد که به نام مقاومت مردم دزفول نامگذاری شده است.

دزفول شهری بود که دشمن با یک نقشه تمام عیار نظامی قرار بود این شهر را دور بزند و در انتهای کل خوزستان را تصرف کند. اما هر چه بعثی ها آتش گلوله را می ریختند تا مردم شهر را خالی کنند و آنها نقشه شان عملی شود. مردم قهرمان این سرزمین به جای فرار ماندند و مقاومت کردند. شاید لحظه ای که مردم زیر آتش گلوله خون عزیز ترین کسانشان به زمین می ریخت اما ایستادگی می کردند تا خانه هایشان به یغما نرود نمی دانشتند کارشان فقط پاسداری از یک شهر نیست بلکه آنها عملا با این کار بر سرنوشت جنگ و کشورشان تاثیر می گذراند.

روایت های زیادی از مقاومت مردم دزفول وجود دارد اما در این مطلب شاهد یک روایت تصویری خواهید بود تا متوجه شوید مردم در شرایطی مقاومت کردند و اگر نمی ماندند اوضاع بدتر از این می شد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار