تصدی‌گری دولت مانع تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود
کد خبر: 99270
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
معاون توسعه منابع انسانی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره):
شاخص : معاون توسعه منابع انسانی دانشگاه امام خمینی قزوین گفت: اصلاح ساختاری و تغییر روش برای حصول نتایج پایدار و دائمی از ملزومات اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی بوده که متاسفانه تا کنون اقدامی در این راستا نشده است.

بابک محمدحسینی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اشاره به لزوم نهادینه شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بین آحاد جامعه، اظهار کرد: در برنامه ۶ام توسعه نیازمند سیاست‌های کارآمد هستیم که اگر در این راستا گام موثری برداشته شود اقتصاد مقاومتی جایگاهی رفیع پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به طور کلی و زیر بنایی به خوبی اجرا نشده است افزود: اصلاح ساختاری و تغییر روش برای حصول نتایج پایدار و دائمی از ملزومات اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی بوده که متاسفانه تاکنون دولت اقدام موثری در این راستا انجام نداده است.

معاون توسعه منابع انسانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین ادامه داد: در برخی از سیاست‌ها نیز با تعریف یکسری شاخص‌ها اقداماتی صورت گرفته ولی به دلیل کندی روند دستیابی به آن ، نتیجه چندان رضایت بخش نبوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه برخی با برداشت‌های سلیقه‌ای موجب انحراف این سیاست‌ها می‌شوند، بیان کرد: افرادی اقتصاد مقاومتی را با کم هزینه کردن و خساست اشتباه گرفته‌اند که خود آسیب‌های دیگری خواهد داشت.

محمد حسینی اضافه کرد: با برداشتن گام‌هایی هوشمندانه در راستای بهره‌برداری پایدار با بازدهی بالا از منابع داخلی می‌توان به نتایج خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی دست یافت.

وی با اشاره به استفاده حداکثری از پتانسیل مردم در بخش خصوصی، افزود: کاهش تصدی گیری دولت همزمان با تبلیغ و فرهنگ سازی برای افزایش مقاومت و سرعت عمل می‌تواند راه‌گشای اقتصادی باشد.

معاون توسعه منابع انسانی دانشگاه امام خمینی(ره) عنوان کرد: افزایش کارآفرینی، رقابت با حداقل سرمایه و افزایش کیفیت به معنی واگذاری کار به جامعه طبق یکسری ضوابط و قوانین موجب حرکت از مصرف‌گرایی به سمت تولیدات داخلی می‌شود.

این مسئول تاکید کرد: مطالعه و شناسایی موقعیت‌ها به منظور فعال‌سازی پتانسیل‌های اجتماعی، انتقال توانمندی‌ها، بهبود روابط اقتصادی و سیاسی با دیگر کشورها می‌تواند اثر بخش باشد.

محمد حسینی با اشاره به اینکه تامین منابع مالی کشور از راه دریافت مالیات می‌تواند به نفع قشر نیازمند باشد، ابراز کرد: با اصلاح سیستم مالیاتی کشور و ایجاد برنامه‌ای جهت ثبت هر گونه افزایش درآمد می‌توان موجبات برقراری عدالت در بین سرمایه داران و افراد عادی را فراهم کرد.

این مسئول در پایان اضافه کرد: دولت با ارائه خدمات از طریق مالیات‌های دریافتی می‌تواند به قشر نیازمند کمک کند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • ۲ ملی پوش والیبال استان در مسابقات آسیایی
 • وزیر کار به قزوین سفر می‌کند
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • کشف بیش از ۱۷۰ دام غیر مجاز به ارزش ۹۰ میلیون تومان در استان
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • آخرین اخبار