تصفیه ۸۰ درصدی آب مصرفی منازل/ حدود۳۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌خانه البرز هدر می‌رود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89281
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
سرپرست فرمانداری البرز:
شاخص : سرپرست فرمانداری شهرستان البرز با اعلام اینکه ۸۰ درصد منابع آب مصرفی در منازل قابل تصفیه است گفت: ۳۰میلیون مترمکعب پساب تصفیه خانه شهر صنعتی البرز هدر می‌رود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، رضا عسگری در جلسه حفظ منابع آب شهرستان البرز اظهار کرد: سالانه ۲۰ تا ۳۰میلیون مترمکعب پساب تصفیه خانه شهر صنعتی البرز هدر می‌رود.

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز تصریح کرد: با توجه به بحران آب در سالهای اخیر و حفظ منابع آب و رفع کمبودهای آن استفاده از پساب و فاضلاب تصفیه شده به عنوان یکی از راهکارهای تامین آب کشاورزی الزامی است.

این مسئول بیان کرد: اگر پساب تصفیه شده به چرخه مصرف آب وارد شود  باعث کاهش برداشت از سفره های زیرزمینی و احیاء مجدد آنها شده است.

عسگری ادامه داد: با سرمایه گذاری در این بخش، مشکل عمده کمبود آب در بخش های کشاورزی و صنایع و برداشت های غیرقانونی آب از منابع زیرزمینی این شهرستان حل خواهد شد.

سپرست فرمانداری البرز با اعلام اینکه ۸۰ درصد منابع آب مصرفی در منازل قابل تصفیه و بازگشت به چرخه مصرف در بخش کشاورزی و صنعت است گفت: برنامه ریزی در راستای منابع آب برگشت پذیر به چرخه مصرف و استفاده بهینه از آن صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در این زمینه به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم افزود: امسال ۴۵ چاه غیر مجاز در بخش صنعت، کشاورزی و دامداری شناسائی و با دستور قضائی پلمپ شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار