تصویب افزایش مالیات دخانیات در مجلس/ در حوزه سلامت با استانداردهای جهانی فاصله داریم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 159476
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۳:۱۳
رییس کمیسیون اصل 90 عنوان کرد
شاخص : رییس کمیسیون اصل 90 گفت: در بودجه سال 97 مجلس عوارض سنگینی برای دخانیات وضع شده و در نظر داریم درآمد آن در حوزه سلامت و تربیت بدنی هزینه شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داود محمدی رییس کمیسیون اصل ۹۰ در اولین مجمع سلامت استان قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، اظهار کرد: بر اساس تصویب وزارت بهداشت هزینه هر تخت بیمارستانی ۷۰۰ میلیون تومان است.

محمدی گفت: برای جبران کمبود تخت بیمارستانی باید هزینه بسیار زیادی صرف شود.

وی افزود: مردم و تشکل های مردم نهاد نیز باید همراه با دستگاه‌ها در عرصه سلامت تلاش کنند چراکه با استفاده از سرمایه های اجتماعی استان می‌توانیم سیاست گذاری های بیشتری را رقم بزنیم.

این مسوول با بیان اینکه سبک زندگی مردم تغییر کرده است، گفت: کم تحرکی به ویژه در جوانان، وضعیت خطرناکی را به وجود آورده اگرچه بخش اعظمی از این مشکلات نتیجه پیشرفت های تکنولوژی و گرفتاری مردم در فضای مجازی است.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۷ مجلس عوارض سنگینی برای دخانیات وضع شده و در نظر داریم درآمد آن در حوزه سلامت و تربیت بدنی هزینه شود.

محمدی تصریح کرد: در بودجه سال آینده ۷۵ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت اختصاص داده شده که اگر این بودجه صرف درمان شود به نتیجه درستی نخواهیم رسید زیرا در حوزه درمان نسبت به استانداردهای جهانی و ملی فاصله داریم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار