تضعیف روحیه انقلابی مردم و مسئولین از اهداف استکبار است
کد خبر: 104422
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۴۸
نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:
شاخص : نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تضعیف روحیه انقلابی مردم و مسئولین از اهداف استکبار است گفت: روحیه غرب‌زدگی و اشرافی‌گری موجب کاخ نشینی عده‌ای شده و آثار منفی خود را بر بدنه نظام گذاشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین، خود باختگی را از ویژگی‌های اصلی غرب‌زدگان امروزی دانست و اظهار کرد: غرب‌زدگان می‌گویند ما به تنهایی و بدون کمک آمریکا نمی‌توانیم کشور را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیشرفته‌ترین سلاح‌ها در زمان جنگ تحمیلی در اختیار صدام بود، افزود: ۸ سال نابرابر ایران و عراق ثابت کرد که به تنهایی می‌توانیم در برابر قدرت‌های جهانی بایستیم و پیروز شویم.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: در زمینه تولید سلاح‌های نظامی به جایگاهی رسیده‌ایم که اکنون به ۵۰ کشور دنیا تجهیزات نظامی عرضه می‌کنیم.

وی ادامه داد: امروزه صنعنت هسته‌ای ما به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است اما متاسفانه در روند مذاکرات دچار خسارت‌هایی شدیم چراکه طرف مقابل عهدشکنی کرد.

حسینی، مال‌اندوزی و اشرافی‌گری را از دیگر ویژگی‌های غرب‌زدگان دانست و عنوان کرد: عده‌ای معتقدند مال دنیا را باید از هر راهی که می‌شود حتی رشوه، ربا و طمع به دست آورد.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این‌گونه رفتارها با مبانی فکری و اعتقادی  بنیان‌گذار انقلاب اسلامی کاملا در تضاد است زیرا امام فرمودند هرگاه دیدید مسئولین به سراغ مال‌اندوزی رفتند باید فاتحه این انقلاب را بخوانید.

وابستگی به دنیا باعث تزلزل در برابر استکبار جهانی می‌شود

وی اذعان داشت: امروز شاهد هستیم برخی از وزراء میلیاردر هستند این مسئولین چگونه می‌توانند زندگی محرومین و مستضعفین را درک کنند.

حسینی در ادامه گفت: نظام عدالت اسلامی و نظامی که امام راحل و رهبر عزیز انقلاب همواره به آن تاکید می‌کند می‌گوید ای مسئولین! زندگی تو باید از مردم عادی پایین‌تر باشد.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: روحیه غرب‌زدگی و اشرافی‌گری موجب کاخ‌نشینی عده‌ای خاص شده و آثار منفی خود را بر بدنه نظام گذاشته است.

وی بیان کرد: اگر مردم امروز تمام مشکلات سیاسی و اقتصادی جامعه را تحمل می‌کنند فقط به خاطر عشقی است که به رهبری گرانقدر، خون شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی را دارند.

حسینی با اشاره به ساده زیستی مقام معظم رهبری گفت: وابستگی به دنیا باعث تزلزل در برابر استکبار جهانی می‌شود ار این رو رهبر انقلاب به انقلابی ماندن حوزه علمیه، دانشگاهیان، کارگران، خبرگان رهبری و همه اقشار جامعه تاکید می‌کنند.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: اگر روح انقلابی در بطن جامعه نهادینه شود عدالت برقرار خواهد شد و مستضعفین به سختی نخواهند افتاد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) نگران این بود که سیاست، اقتصاد و فرهنگ کشور به غرب زدگی مبتلا شود لذا اگر انقلابی بمانیم و انقلابی عمل کنیم تمام مشکلات حل خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار