تعامل با کدخدا در برجام نتیجه‌ای نداشت/ مشکل اشتغال با حمایت از کالای داخلی حل می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 183294
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۳:۱۹
سفیر سابق ایران در مکزیک:
شاخص : سفیر سابق ایران در مکزیک گفت: تعامل با کدخدا در برجام هیچ نتیجه‌ای نداشت و بزرگترین اشتباه بود؛ راه پیشرفت این است که نسبت به پیام‌ها و نامگذاری سال که از سوی مقام معظم رهبری تعیین می‌شود متعهد و معتقد باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، محمدحسن قدیری ابیانه شب گذشته در جمع مردم قزوین که در امامزاده علی(ع) برگزار شد، انقلاب ما دستاوردهای بسیار بزرگی داشت، اظهار کرد: توطئه‌هایی که دشمنان علیه انقلاب کردند اگر برای یکی از کشورهای اروپایی اجرا می‌کردند بدون شک آن حکومت ساقط می‌شد.

وی افزود: ما در اوج تحریم‌ها به بزرگترین پیشرفت‌ها دست یافتیم؛ در زمان جنگ یک موشک نداشتیم که جواب دشمن را بدهیم اما امروز بزرگترین قدرت موشکی دنیا هستیم.

سفیر سابق ایران در مکزیک با بیان اینکه امید به زندگی پس از انقلاب افزایش یافته است، گفت: ظرفیت دانشگاه‎های ما هر سال بیش از زمان قبل از انقلاب شده است و در آن زمان فرصت تحصیل فقط برای افرد معدودی وجود داشت.

قدیری ابیانه بیان اینکه مشارکت مردم در جنگ و انقلاب باعث پیروزی شد، عنوان کرد: در جنگ تحمیلی با وجود اینکه تمام قدرت‌های دنیا از عراق حمایت می‌کردند اما یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم و پیروز شدیم.

وی بیان کرد: حضور مردم در صحنه و ایثارگری باعث شد در انقلاب بدون سلاح و امکانات پیروز شویم درحالی که شاه مورد حمایت قدرت‌ها بود.

سفیر سابق ایران در استرالیا اضافه کرد: هر جا که مشارکت داشتیم به پیروزی رسیدیم و هدایت امام راحل براساس اسلام بود لذا ما به پیروزی‌های بزرگی دست یافتیم.

قدیری ابیانه بیان کرد: ما کشور ثروتمند و با منابع بزرگی داریم و اگر دولت‌ها درست عمل می‌کردند مشکلات اقتصادی و معیشتی را نداشتیم و مسئولین باید در این زمینه پاسخگو باشند.

وی افزود: باید نسیت به سوالاتی که در اذهان وجود دارد پاسخگو باشیم و روشنگری کنیم چراکه این حجم از بدبینی که از مدیریت‌ها در کشور ایجاد شده به خاطر تصور غلط از درآمدها است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم نباید حکومت‌ را مسئول تامین هزینه‌ها بدانند چراکه این تصور غلط موجب تنبلی اجتماعی شده است و بخشی از این کم‌کاری هم مربوط به ضعف فرهنگی است که باید اصلاح شود.

قدیری ابیانه عنوان کرد: تعامل با کدخدا در برجام هیچ نتیجه‌ای نداشت و بزرگترین اشتباه بود؛ راه پیشرفت این است که نسبت به پیام‌ها و نامگذاری سال که از سوی مقام معظم رهبری تعیین می‌شود متعهد و معتقد باشیم.

وی ادامه داد: باید به شعار سال عمل کنیم در حالی که متاسفانه خود را مخاطب پیام رهبری نمی‌بینیم؛ اگر همه مردم و مسئولین با اعتقاد و تعهد به شعار سال عمل کنند بدون شک تمامی مشکلات می‌شود.

سفیر سابق ایران در استرالیا گفت: اگر مدیری ضعیف است مردم آن را انتخاب کرده‌اند لذا باید آگاهانه و با شناخت انتخاب کنیم؛ ۸۰درصد مشکل اشتغال با حمایت از کالای داخلی و کار مفید حل می شود.

قدیری ابیانه با بیان اینکه خضور حداکثری مردم در ۲۲بهمن پرشکوه خواهد بود، افزود: باید ببینیم که برای انقلاب چکار کرده‌ایم و خود را اصلاح کنیم چراکه عده‌ای پس از انقلاب منحرف شدند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار