تعامل سازنده بین حوزه هنری با ارگان‌های مختلف/ حضور مسئولین حوزه هنری در فضاهای فرهنگی و هنری مغفول مانده - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89781
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور تاکید کرد:
شاخص : مجید مصلحی با اشاره به تعامل سازنده بین حوزه هنری با ارگان های مختلف گفت: مسئولین حوزه هنری در فضاهای فرهنگی و هنری مورد مغفول واقع شده و با هیچ سازمانی وارد رقابت نمی شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی و هنری شاخص، مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری استان قزوین با حضور مجید مصلحی مدیرکل امور استان و مجلس حوزه هنری کشور و جمعی از مسئولان استانی، استادان، پیشکسوتان و هنرمندان در سالن حافظ برگزارشد.

مصلحی در این مراسم با اشاره به تغییر جایگاه مدیران به عنوان تکلیف اظهار کرد: با تغییر نوع نگاه به این مراسم ها تحلیل ها نیز متفاوت شده و جابجایی و تغییر مدیران در راستای دستیابی به اهداف است.

این مسئول با اشاره به ارزش هنر در کشورهای مختلف بیان کرد: حوزه هنری به صورت تخصصی به هنرهای مختلف می پردازد زیرا ماموریت اصلی این حوزه تولید پیام‌های از دل هنر است.

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور با بیان اینکه به حضور مسئولین حوزه هنری در فضاهای فرهنگی و هنری که مورد مغفول واقع شده خاطرنشان کرد: حوزه هنری با هیچ سازمانی وارد رقابت نمی شود و با تعامل سازنده بین ارگانهای مختلف سعی در رفع مشکلات فرهنگی را دارد.

مصلحی در ادامه گفت: باید فضاهای لازم جهت حضور هنرمندان و پیشکسوتان در حوزه هنری فراهم شود تا بتوانیم از آثار با ارزش فرهیختگان هنرمند بهره مند شویم.

وی با ابراز مخالفت از کارهای ویترینی بیان کرد: نیروهای انسانی باید با فراگیری مهارت های جدید به طور مداوم همراه با تکنولوژی روز و مقتضیات زمان به ادامه کار در سازمان بپردازد.

این مسئول با اشاره به تبدیل بعضی عملکردها به اعتیاد و رفتار غیرقابل تغییر افزود: حضور برخی افراد در برخی سازمان‌ها به صورت عادت است به طوری که بازدهی لازم را ندارد و این موضوعات به موجب مشخص نشدن حدود وظایف از سوی مدیران است که باید هماهنگ و در جهت اهداف پیش رود.

مصلحی افزود: دنبال کردن اهداف در راستای آموزشی به مراتب شیرین‌تر از آرزوهای تحمیلی است.

وی تصریح کرد: اگر چشم اندازهای شخصی طبق برنامه‌ریزی و در جهت رسیدن به اهداف سازمانی پیش رود پیش رود قطعاً سودمند خواهد بود.

مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری با بیان اینکه نگرانی ها مانع پیشرفت است، خاطرنشان کرد: با تعیین اهداف متناسب با خواسته های سازمان می توان موجب رشد و پیشرفت شد.

مصلحی بیان کرد: بی انگیزه شدن برای اجرای تعهدات عارضه‌ای است که با عادت حاصل می شود و این نوع نگاه در سازمان‌ها یکی از مشکلات است.‌

وی با اشاره به هدف‌گرا بودن اعمال در راستای شغل افزود: با تغییر نوع نگاه در جهت رسیدن به اهداف سازمانی در جهت ایمنی شغلی و عدم خصلت ترس گریزی می توان از حداکثر فرصت استفاده کرد.

گفتنی است؛ در این مراسم از خدمات پنج ماهه مسعود آتشگران رئیس سابق حوزه هنری قزوین تجلیل و علی هوشمند که پیش از این ریاست حوزه هنری یاسوج را برعهده داشت به عنوان رئیس حوزه هنری استان قزوین معرفی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار