تعطیلی هفت کارگاه ساختمانی به دلیل عدم رعایت مقررات ایمنی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156057
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۲:۴۵
رییس بازرسی کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد
شاخص : رییس بازرسی کارورفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در 9 ماهه اول سالجاری تعداد هفت واحد ساختمانی متخلف در زمینه عدم رعایت مقررات ایمنی به دستور مقام قضایی تعطیل شده است.

محمد علیخانی رئیس بازرسی کارورفاه اجتماعی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص،  اظهار کرد: بر اساس  دستور مدیر کل بازرسی کار وزارت متبوع و در راستای نظارت بر ایمنی کارگاه‌های ساختمانی و با توجه به ماهیت و ریسک بالای  این واحدها ا افزایش آمارو شدت حوادث (بویژه حوادث منجر به فوت ) در این حوزه نسبت به سایر فعالیت ها شده است.

وی افزود: بر همین اساس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین تاکید بیشتری بر نظارت و بازرسی از کارگاه های ساختمانی دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه اول سالجاری تعداد هفت واحد ساختمانی متخلف در زمینه عدم رعایت مقررات ایمنی کارگاه های ساختمانی به استناد ماده ۱۰۵ قانون کار به درخواست اداره بازرسی کارو به دستور مقام قضایی تعطیل و ادامه فعالیت آنها منوط به رفع نواقص ایمنی شده است.

علیخانی در انتها تصریح کرد: با توجه به اثر بخش بودن اقدامات صورت گرفته‌، نظارت و پیگیری‌ها با قاطعیت و جدیت بیشتری برای اجرای مقررات ایمنی در کارگاه های ساختمانی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/۹۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار