تعطیلی کارخانه‌ها به دلیل اقدامات دولت قبل
کد خبر: 115094
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳
رییس جمهور در شورای اداری استان عنوان کرد
شاخص : رییس جمهور با اشاره به اینکه تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل فرسودگی فناوری و اقدامات دولت قبل انجام شده است، گفت: دولت تدبیر و امید در حال حاضر مشغول پرداخت بدهی های معوقه سال‌های گذشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، دکتر حسن روحانی رییس جمهور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه هرچه هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی و مسئولین بیشتر شود قطعا توسعه استان بیشتر خواهد بود اظهار کرد: رقابت‌های حزبی در چهارچوب قانون و با مراعات اخلاق دینی و اسلامی مانعی ندارد؛ و رقابت‌ها درواقع زینت‌ دنیای سیاست هستند.

وی افزود: برای پیشرفت و تعالی، راهی جز اعتدال وجود ندارد؛ اگر دید ما این باشد که همه دنیا با ما دشمن هستند و در انزوا باشیم امکان پیشرفت وجود ندارد باید با دنیا تعامل داشت.

رییس جمهور عنوان کرد: نمی‌شود هر چیزی را از صفر شروع کرد، زمانی مطمئن شدیم غنی سازی را می‌توانیم انجام دهیم که یک سانتریفیوژ به دست ما رسید اگر قرار بود از صفر شروع کنیم این پیشرفت با تاخیر انجام می‌شد؛ باید دید راه کوتاه کدام است.

این مسوول خاطرنشان کرد: نباید فکر کنیم همه عالم علیه ما توطئه می‌کنند زیرا با توهم نمی‌شود زندگی کرد البته نباید ساده لوح باشیم و تصور کنیم که همه کشورها دوست و فدایی ما هستند.

روحانی با بیان اینکه هدف همه باید پیروزی اسلام و نظام باشد، تاکید کرد: نباید احزاب و جناح‌های مختلف سیاسی روبه روی هم بایستند و فقط منافع خود را ببینند؛ همه تلاش ها باید در راستای خدمت به مردم باشد.

اعتدال فقط در مسیر صحیح اسلامی می‌تواند کشور را به مقصد نهایی برساند

وی رمز پیروزی در دفاع مقدس را استفاده از خرد جمعی و برنامه ریزی دانست و بیان کرد: اعتدال فقط در مسیر صحیح اسلامی می‌تواند کشور را به مقصد نهایی برساند و این امر تنها با خردورزی، عقلانیت و مشورت قابل اجرا است.

این مسوول تصریح کرد: خدا نیامرزد کسانی که یاس و ناامیدی را در قلوب مردم تزریق می‌کنند؛ یاس و ناامیدی درواقع کفران مسیر حق و نعمت خدا است؛ باید به آینده کشورمان امیدوار باشیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم.

رییس جمهور با بیان اینکه تخریب و تضعیف دولت شرعا حرام است و از لحاظ منافع ملی  مطلوب نیست، گفت: در سال‌های قبل همه در سازمان ملل به فکر این بودند که چطور تحریم جدیدی علیه ایران ایجاد کنند اما امسال هیچ کس از تحریم صحبت نمی‌کرد و روز به روز ایران هراسی در حال تبدیل به آمریکا هراسی در سرتاسر دنیا است.

روحانی با اشاره به اینکه برای پیشرفت نیاز به رقابت با دنیا داریم ادامه داد: امروز تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل اقدامات دولت قبل است و خیلی از استانداران به من می‌گویند بین ۷۰ تا ۷۵ درصد از علت تعطیلی کارخانجات کشور به دولت قبلی مربوط می‌شود.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی در دنیا رقیب و دشمن دارد اما باید بدانیم جهت استفاده از فناوری سایر کشورها باید به آن‌ها در چهارچوب منافع و در نظر گرفتن اصول ارتباط برقرار کنیم.

قطعا تا پایان سال شاهد رشد ۵ درصدی اقتصاد کشور خواهیم بود

این مسوول با بیان اینکه تاکنون برای بهره برداری از چاه‌های نفت ۸۰۰میلیون دلار هزینه کرده‌ایم، افزود: تولید نفت در سال‌های گذشته زیر ۳ میلیون بشکه بوده ولی امروز با تلاش های دولت تدبیر و امید این مقدار از مرز۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه گذشته و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این رقم را به ۴ میلیون بشکه برسانیم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه در پسابرجام تولید نفت افزایش چشم گیری داشته است افزود: یکی از برکات برجام این است که خوشبختانه هم اکنون در بحث گاز و گازوئیل خود کفا شده‌ایم و محصولات خود را به سایر کشورها صادر می‌کنیم؛ البته در بحث واردات بنزین تا سال آینده اقدامی صورت نمی‌گیرد و به دنبال صادرات این محصول به سایر کشورها هستیم.

روحانی اضافه کرد: برخی از کارهایی که اکنون در پسابرجام انجام می‌دهیم برای کشور هزینه دارد و دخل آن برای بعدها است.

وی گفت: امسال باتوجه به شاخص‌های اعلام شده حرکت روبه رشدی داشته‌ایم؛ اطمینان دارم که مسیر اقتصادی کنونی کشور صحیح بوده و قطعا تا پایان سال شاهد رشد ۵ درصدی اقتصاد کشور خواهیم بود.

رییس جمهور عنوان کرد: هدف ما این بود در آخر دولت و پایان سال ۹۶ تورم موجود در کشور را تک رقمی کنیم اما این امر زودتر اتفاق افتاد و برای تک رقمی ماندن تورم تلاش می کنیم.

این مسوول گفت: درصد ایجاد اشتغال در دولت قبل صفر بوده است اما در حال حاضر این دولت توانسته ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کند؛ باید این روند روبه رشد را حفظ و سرمایه های داخلی و خارجی بیشتری را جذب نماییم.

رییس جمهور در پایان بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور بانک ها هستند چراکه منابع با مخارج توازن ندارد و دولت تدبیر و امید در حال حاضر مشغول پرداخت بدهی های معوقه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار