تعطیلی یک شرکت حمل و نقل کالای جاده‌ای در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173222
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۳:۴۴
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبرداد
شاخص : مدیرکل راهداری و جاده‌ای استان قزوین از تعطیلی یک شرکت حمل و نقل کالای جاده ای در بررسی‌های انجام شده در کمیسیون ویژه ماده 12 استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، افشین پیرنون مدیرکل راهداری و جاده‌ای استان قزوین از تعطیلی یک شرکت حمل و نقل کالای جاده ای در بررسی های انجام شده در کمیسیون ویژه ماده ۱۲ استان قزوین خبر داد.

به منظور رسیدگی به تخلفات ۸ شرکت حمل و نقل کالای جاده ای برون شهری و اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوطه، جلسه کمیسیون ماده ۱۲ در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین تشکیل شد.

این جلسه با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، معاون حمل و نقل، روسای اداره حمل و نقل کالا و حقوقی برگزار شد و  تخلفات شرکت‌های حمل و نقل کالا مطابق ضوابط و مقررات مورد رسیدگی قرار گرفت و احکام لازم صادر شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین ضمن بازدید از پایانه کالا و کنترل عملکرد شرکت ها اظهار کرد: با توجه به تخلفات احصاء شده از یکی از شرکت های حمل و نقل، ضمن تشکیل کمیسیون ویژه، آن به دلیل تضییع حقوق رانندگان وعدم رعایت قوانین و مقررات وتخلفات صورت گرفته به مدت یک ماه تعطیل شد.

وی افزود: جلسات کمیسیون ماده ۱۲ با هدف رسیدگی به مشکلات رانندگان در بخش تضییع حقوق آنان توسط برخی شرکت‌های حمل و نقل متخلف تشکیل می شود.

پیرنون خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه برای اولین بار در جلسات رسیدگی از شکات شرکت ها نیز در جلسه دعوت به عمل آمده و شکایت آنها مورد استماع قرار گرفته و رسیدگی به شکایت در حضور شاکی مربوطه صورت خواهد گرفت.

این مسئول بیان کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته توسط این اداره کل تخلفات شرکت‌های حمل و نقل کالا بیشتر در زمینه صدور بارنامه خارج از سیستم اعلام بار، استفاده غیر قانونی از اسناد حمل، جذب بار بصورت نامتعارف و خارج از سیستم اعلام بار، اخذ وجه مازاد بر کمیسیون، سواستفاده از کارت هوشمند راننده صورت می‌گیرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین افزود: عدم معرفی مدیر فنی جدید در مهلت مقرر و همچنین صدور صورت وضعیت با توجه به نداشتن مدیرفنی و استفاده از مهر مدیرفنی و استفاده از مهر مدیر فنی شخص فاقد صلاحیت، مغایرت مندرجات صورت وضعیت با مشخصات خودرو، صدور صورت وضعیت برای راننده فاقد دفترچه ثبت ساعت معتبر، صدور صورت وضعیت بصورت دستی و بدون اخذ کد رهگیری،عدم رعایت مقررات تهیه و تنظیم بارنامه و درج کرایه زیر تعرفه حمل از جمله تخلفات انجام شده از سوی شرکت‌های حمل ونقل کالا بوده است.

وی اظهار کرد: رانندگان می‌تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و شکایت با مراجعه به نمانیده حاضر این اداره کل در پایانه حمل بار شکایات و درخواست خود را ارایه نمانید تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین همچنین افزود: رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل جاده‌ای بین شهری ، از این پس می توانند هر گونه انتقاد ، شکایت و دیدگاه خود را در حوزه حمل و نقل جاده‌ای شامل دریافت کمیسیون اضافی ، وضعیت خدمات رسانی در شبکه جاده ای ، وضعیت عملکردی شرکت‌های حمل و نقل و دیگر نکات مورد نظر را از طریق سامانه تلفن پاسخگوی ۱۴۱ (داخلی ۵) ، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱، پایگاه اطلاع رسانی www.141.ir و یا صندوق پستی ۳۷۷۳-۱۴۱۵۵ به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انعکاس دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار