تعطیلی ۳۰ واحد صنفی به علت تخلفات بهداشتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146157
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۲:۲۷
در قزوین صورت گرفت؛
شاخص : کارشناس محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان گفت: در مرداد ماه سال 1396 تعداد 30 واحد صنفی به علت تخلف بهداشتی تعطیل شد

مهندس محمدتقی سلیمانی کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص نیوز؛ اظهار کرد: به منظور اجرای آیین نامه جدید ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان قزوین در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۰ واحد صنفی به علت تخلف بهداشتی تعطیل شد.

وی افزود: نواقص بهداشت محیطی، عدم رفع به موقع نواقص بهداشتی و همچنین عرضه موادغذایی غیر قابل مصرف به استناد جوابیه آزمایشگاه مواد غذایی استان علت اصلی تعطیلی این واحدها است.

این مسوول در ادامه گفت: در این مدت با انجام بیش از ۲۳۵۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن،  یک هزار و ۱۵۰ مورد اخطار غیربحرانی صادر شد که بیش از یک هزار و ۱۰۰ مورد اقدام به رفع نواقص در مهلت داده شده کردند.

سلیمانی اضافه کرد: در ۴۴ مورد که به علت عدم رفع نقص، اخطار تعطیل ۴۸ ساعته صادر شد، در نهایت ۳۰ واحد به طور موقت پلمپ شده و پرونده آنها برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

این مسوول عنوان کرد: تعداد ۴۷۵ مورد نمونه آب برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی برداشت شد و در راستای نظارت بر عرضه موادغذایی، ۱۹۰ مورد از مواد غذایی نمونه برداری انجام شد که متاسفانه ۵۰ درصد نمونه ها دارای شرایط استاندارد نبوده که بیشتر آنها به علت تغییر در استاندارد میزان نمک در نان بود که از ۲ درصد به یک درصد کاهش یافته است.

این کارشناس تشریح کرد: تعداد زیادی از موادغذایی از جمله انواع بستنی های سُنّتی و ساندویچ ها دارای آلودگی میکروبی بودند که پرونده موارد آلوده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد، همچنین در این مدت تعداد یک هزار و ۵۶۴ مورد کارت بهداشت صادر شد.

وی در پایان تاکید کرد:: شهروندان گرامی در صورت مشاهده تخلف بهداشتی مراتب را با شماره ۱۹۰ به اطلاع بازرسان بهداشت محیط برسانند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار