تغذیه معنوی با آموزه های حکمت نیاز امروز شهروندان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69505
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
آيت الله عابديني، نماينده ولي فقيه و امام جمعه قزوين؛
شاخص : آيت الله عابديني، نماينده ولي فقيه و امام جمعه قزوين گفت: تغذيه معنوي با آموزه هاي حکمت، نياز امروز شهروندان است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در پنجمین نشست هیأت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی ( AMF ) با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهری و تعدادی از شهرداران شهرهای آسیایی با محوریت موضوع حمل و نقل ترافیک، فرهنگ، اقتصاد گردشگری شهرهای آسیایی و به میزبانی شهرداری قزوین در سالن اجتماعات باغستان برگزار شد،افزود:حکمت حقیقتی است که از درون می جوشد و با خودسازی و تذهیب نفس قابل دستیابی است.

وی اظهار داشت: مردم جهان به این حقیقت دست یافته اند که امروزه علم به تنهایی پاسخ گوی نیاز معنوی انسان نمی باشد و انسان نیازمند چیزی فراتر از علم استاز نگاه دینی این نیاز به حکمت تعبیر شده است، آموزه های حکمت به فراوانی در دین اسلام وجود دارد ولی در مکتب های دیگر کمتر یافت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی خاطرنشان کرد: بر اساس آموزه های دینی، کتب آسمانی، انبیاء الهی و ائمه معصوم (ع)، در یک شهر بالنده و آرمانی، انسان محور است و تمامی امکانات مادی و رفاهی باید در خدمت انسان باشد.

وی ضمن تشریح آیه هایی از قرآن کریم در خصوص شهر آرمانی و زندگی شهروندی، تصریح کرد: حضرت ابراهیم (ع) قبل از آنکه کعبه را تبدیل شهر کند از خداوند متعال درخواست کرد تا آنجا را تبدیل به شهری امن نماید، بنابراین امنیت یکی دیگر از مولفه های مهم در ساختن شهری پویا و بالنده می باشد.

امام جمعه قزوین رفاه و آسایش عمومی را از دیگر مولفه های یک شهر آرمانی عنوان کرد، گفت: این رفاه عمومی باید برای تمامی شهروندان ایجاد نشود و در ارائه خدمات نباید میان شهروندان تفاوتی وجود داشته باشد.

حجت الاسلام عابدینی خاطرنشان کرد: عدل و قسط از دیگر ویژگی های شهر بالنده و پویا است،این مهم زمانی محقق می شود که امکانات لازم در شهر برای شهروندان ایجاد شده باشد، در این صورت مردم برای دستیابی به عدل و قسط خود جوش به پا می خیزند.

وی حریت و آزادگی را از دیگر مولفه های شهر آرمانی برشمرد و گفت: انسان های آزاده رغبتی به ناهنجاری ندارند و خواستار زندگی مسالمت آمیز و با کیفیت خواهند بود.

به گفته امام جمعه قزوین، در یک شهر آرمانی و بالنده هر انسانی باید احساس کند که شهر بر ای آو آفریده شده است و احساس وابستگی و بردگی نکند، در غیر این صورت طمع و نیازهای مادی او را به بردگی خواهد کشید.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار