تغییرات ساعتی قیمت‌ها در بازار آجیل و خشکبار - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174461
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
شاخص : رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: نرخ انواع آجیل و خشکبار به سبب نوسان نرخ ارز، 100 تا 300 درصد در بازار افزایش داشته ...

به گزارش شاخص نیوز: رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: نرخ انواع آجیل و خشکبار به سبب نوسان نرخ ارز، ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد در بازار افزایش داشته است.

محمد ارزانی ممقانی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره آخرین وضعیت قیمت آجیل و خشکبار اظهار کرد: نرخ مصوبی در زمینه آجیل و خشکبار نمی‌توان اعلام کرد، چراکه قیمت‌ها ساعتی در حال افزایش است.

به گفته وی؛ نرخ انواع آجیل و خشکبار به سبب نوسان نرخ ارز و عدم مدیریت بازار ارز ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد در بازار افزایش داشته است. ارزانی ممقانی قیمت جهانی هر کیلو پسته را ۱۰ تا ۱۵ دلار اعلام کرد و افزود: با توجه به آنکه قیمت اقلام صادراتی تابع قیمت‌های جهانی است، از این رو قیمت هر کیلو پسته در داخل ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است. وی از کاهش ۴۵ درصدی تولید پسته خبر داد و گفت: نوسان نرخ ارز و کاهش تولید همگی دست به دست یکدیگر داده تا قیمت پسته در بازار داخل با نوساناتی روبه‌رو شود که این امر در افزایش درآمد صادراتی و کشاورزان بسیار تاثیرگذار است و تنها به سبب کاهش قدرت خرید خانوار، مصرف کاهش یافته است. رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در پایان قیمت آجیل در بازار را پیش‌بینی کرد و گفت: اگر نوسان نرخ ارز در بازار استمرار یابد، بی‌شک قیمت آجیل و خشکبار افزایش می‌یابد.

منبع: ایران جیب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار