تغییر تعریف فقر در جامعه شهری و روستایی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67260
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور تاکید کرد
شاخص : رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در قزوین گفت: با تغییر در وضعیت معیشتی و اقتصادی شهرها و روستاهای کشور باید تعریف جدیدی از فقر ارائه شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سید پرویز فتاح دیروز در دیدار با استاندار قزوین با بیان اینکه در شرایط کنونی شاهد توسعه کمی و کیفی فقر در جامعه هستیم، اظهار کرد: بدنه متوسط نیز در بدنه فقیر جامعه قرار گرفته که باید برای آن فکری کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور تصریح کرد: کمک به استقلال اقتصادی خانواده ها و تامین شغل برای نیازمندان بهترین کاری است که باید مورد توجه جدی نهادهای حمایتی قرار گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با تغییر در وضعیت معیشتی و اقتصادی شهرها و روستاهای کشور باید تعریف جدیدی از فقر ارائه شود که در این صورت بسیاری افراد از پوشش این نهاد خارج خواهند شد.

استاندار قزوین هم در این دیدار با اعلام اینکه بر اساس آمار رسمی حدود ۱۴ درصد اقشار جامعه در استان آسیب پذیرند، اضافه کرد: برای معرفی استان نباید تابلوی فقر و نداری در دست بگیریم و از توانمندی‌های ارزشمند استان در بخش صنعت، کشاورزی، گردشگری، علم و فناوری غفلت کنیم.

روزبه بیان کرد: در بین افراد تحت پوشش افراد نخبه‌ای هم هستند که شناسایی و معرفی آنها افتخار استان را به دنبال دارد.

وی یادآور شد:در سال گذشته میزان مالیات جمع آوری شده یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان بود و حجم گردش مالی استان هم بالغ بر ۵۳۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار