تغییر رکورد بلندترین درخت دنیا + تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89741
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۹:۳۵
شاخص : تا ماه اوت سال 2006 بلندترین درخت دنیا یک درخت چوب سرخ کالیفرنیایی ملقب به «غول استراتوسفر» و با ارتفاع 369 پا بود

به گزارش شاخص نیوز، تا ماه اوت سال ۲۰۰۶ بلندترین درخت دنیا یک درخت چوب سرخ کالیفرنیایی (از خانواده‌ی سکویا) ملقب به «غول استراتوسفر» و با ارتفاع ۳۶۹ پا بود که جایی نزدیک پارک «هومبولت رِد وودز استیت» در کالیفرنیا قرار داشت. برای آنکه تصویری از قد آن در ذهنتان مجسم شود، ارتفاع آن دو برابر مجسمه‌ی آزادی (البته بدون در نظر گرفتن بخش زیرزمین این سازه) است.

تغییر رکورد بلندترین درخت دنیا + تصاویر

اما این غول با اکتشافی که دو نفر از طبیعت شناسان به نام‌های کریس آتکینز و مایکل تیلور انجام دادند، عنوان خود را ازدست‌داده است. این دو نفر با درختان بلندی در «پارک ملی رِد وودِ کالیفرنیا» مواجه شدند که هرگز پیش از آن ندیده بودند. آن‌ها در یک ارزیابی اولیه با کمک تجهیزات لیزری حرفه‌ای زاویه مدار ارتفاع درختان را بررسی کردند و نه یک، نه دو، بلکه سه درخت را پیدا کردند که ارتفاعشان از غول استراتوسفر بلندتر بود.

بلندترین درخت که هایپریون نامیده شد با ارتفاع ۳۷۹٫۱ فوت درواقع ۱۰ فوت بلندتر از استراتوسفر است. روزی که این دو طبیعت شناس کشف خود را اعلان کردند، تیمی از دانشمندان به سرپرستی استیو سیلِت، بوم‌شناس دانشگاه هومبولت استیت به این پارک آمدند و سپتامبر سال ۲۰۰۶ دوباره هایپریون را اندازه گرفتند و ازآنجایی‌که به دنبال سنجش دقیق‌تری بودند، این بار واقعاً از متر استفاده کردند. آن‌ها از درخت بالا رفتند و در بالاترین نقطه‌ی آن متر را به سمت زمین رها کردند. تصاویر این شیرین‌کاری‌شان را هم برای «نشنال جئوگرافیک» ضبط کردند.

تغییر رکورد بلندترین درخت دنیا + تصاویر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار