تفکر غربی مانع وحدت در جوامع اسلامی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 140173
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۱۹
کارشناس مذهبی:
شاخص : یک کارشناس مذهبی گفت: کسانی که قلبشان برای غرب و تمدن غربی می‌تپد و به دنبال رواج این تفکر در جامعه هستند نمی‌توانند وحدت‌بخش باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام سید شمس الدین موسوی شالی شب گذشته شنبه (سوم تیرماه) در ششمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان که در گلزار شهدای قزوین برگزار شد با اشاره به اینکه ماه رمضان یک ضیافت الهی است اظهار کرد: خداوند این ماه را فرصتی قرار داده تا شیرینی لذت‌های معنوی را از طریق دعا، مناجات و قرائت قرآن به بندگان خود چشانده و آنان را به انجام عمل صالح تشویق نماید.

وی با بیان اینکه ماه رمضان پنجره‌ای رو به بهشت است افزود: اگر کسی خود را از چشیدن طعم لذت‌های معنوی بی‌بهره بگذارد در انتهای ماه رمضان احساس دلتنگی برای اتمام ماه خدا نخواهد داشت.

این کارشناس مذهبی یکی از برترین ویژگی‌های بهشت الهی را تکراری نبودن آن برشمرد و گفت: خداوند در یکی از احادیث قدسی می‌فرماید؛ در بهشت قصرهای ویژه‌ای وجود دارد که متعلق به خواص بوده و من روزی ۷۰ بار با آن‌ها صحبت می‌کنم و از هم‌صحبتی من لذت می‌برند.

وی خاطرنشان کرد: چون این لذت‌ها از معرفت بی‌نهایت خداوند سرچشمه می‌گیرند همین امر سبب شده تا بهشت هیچگاه برای مومنان تکراری نشود.

موسوی شالی با اشاره به اینکه نباید از با اتمام ماه رمضان از رحمت الهی ناامید شد، ادامه داد: این امید، یک امید رحمانی است که ما را به تقوا راهنمایی می‌کند.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: عده ای از افراد در جامعه هستند که به جوانان امید واهی داده د و آن ها را به انحراف و بی تقوایی می‌کشانند لذا نسل جوان باید هوشیارانه مراقب فریب این گونه افراد باشد.

وی تاکید کرد: کسانی که قلبشان برای غرب و تمدن غربی تپیده و به دنبال رواج این تفکر هستند، نمی‌توانند در جامعه وحدت‌بخش باشند.

موسوی شالی اظهار کرد: کسانی که امشب در محضر شهدا آمده و به درگاه الهی تواضع کرده‌اند، بدانند که شهدا از آن‌ها دستگیری خواهند کرد زیرا آن‌ها از جایگاه و ارزش خاصی نزد خداوند برخوردارند.

شالی با اشاره به لزوم وحدت میان هیئت‌های مذهبی در برگزاری مراسم وداع ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: برای ایجاد وحدت باید دل‌ها را یکی کرده و در انجام کارها هماهنگی لازم را داشت.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار