تقوا موجب سلامت روح و عقل آدمی می‌شود
کد خبر: 117342
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۲۸
نماینده ولی فقیه در قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه غذا نقطه اشتراک میان انسان و چارپایان است، گفت: اگر به تغذیه روح توجه نشود مقام انسان تا حد چارپایان تنزل می‌یابد لذا تقوا غذای روح و موجب سلامت روحانی، عقلی، اراده و بستر سلامت جسمانی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین پیش از ظهر امروز در همایش سلامت و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه جدایی جسم و روح از نگاه دین غیر ممکن است، اظهار کرد: اگر روح را از  جسم جدا فرض کنیم موجبات ستم و بیماری انسان را فراهم کرده‌ایم.

وی افزود: هرگاه روح و جسم باهم حرکت کنند می‌توان گفت که انسان، انسانیت یافته و در مسیر تکامل گام بر می‌دارد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به آیات و احادیث گفت: قرآن در کنار طعام و سلامت جسم به سلامت روح تاکید می‌کند لذا معرفت عقلانی در خصوص نفع یا ضرر طعام لازم است.

عابدینی افزود: خداوند زمینه تغذیه را با بارش باران، رویش گیاهان مهیا ساخته تا انسان و چارپایان از آن تناول کنند.

وی با اشاره به اینکه غذا نقطه اشتراک میان انسان و چارپایان است، ابراز کرد: اگر به تغذیه روح توجه نشود مقام انسان تا حد چارپایان تنزل می‌یابد؛ تقوا غذای روح است که سلامت روانی، روحی و عقلی را فراهم می‌آورد و بستری برای سلامت جسمانی است.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: تقوا، عقل را روشن و انسان را دانا می‌کند و فردی که اراده دارد در برابر مسائل پیش رو عقلانی رفتار کرده و تمامی خواسته‌های جسمی او نیز در مدیریت عقلش خواهد بود.

عابدینی با بیان اینکه اذکار در بین متدین بسیار مهجور است، تصریح کرد: خداوند قرآن را نه برای جنبش دست و عقل بلکه برای تحول درونی و جنبش معنوی افراد آفرید تا مومنین با یاد خدا قلبشان احیاء شود.

وی در پایان افزود: وجود انسان به قلب او وابسته است از این رو قرآن جامعه را به لحاظ معنوی به ۲ دسته مرده و زنده تقسیم کرده که منافقین و کفار در زمره مردگان‌ قرار دارند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار