Iranjb.ir

تقوا و خلوص نیت از راه‌های نزدیکی به امام زمان(عج)/ انتظار برای ظهور منجی عالم جهانی شده‌است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60353
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
استاد حوزه و دانشگاه:
شاخص : صفی خانی: در جامعه امروز همه مردم جهان در سطح دنیا تشنه عدالت هستند و انتظار ظهور منجی عالم را می‌کشند تا با آمدنش عدالت را در جامعه نهادینه کند. یکی از شب‌های قدر، شب نیمه شعبان است که انسان می‌تواند با مناجات و راز و نیاز، از خداوند طلب آمرزش کند.
Pimg001

حجت‌الاسلام ابراهیم صفی‌خانی، استاد حوزه و دانشگاه، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی شاخص، در رابطه علائم ظهور و نشانه‌های منتظر واقعی موعود آخرالزمان اظهار کرد:در جامعه امروز همه مردم جهان در سطح دنیا تشنه عدالت هستند و انتظار ظهور منجی عالم را می‌کشند تا با آمدنش عدالت را در جامعه نهادینه کند.

صفی خانی از ویژگی‌های مهم و نشانه‌های منتظران واقعی در آخرالزمان را تقوا، به روز بودن و ولایت مداری دانست.

۲۲۴۶_۵۵۶۷۱۴۵۲۴۳۳۶۳
این کارشناس مذهبی اذعان کرد: از نشانه های ظهور کارهایی است که  عربستان در حال حاضر انجام می‌دهد و  جنگ در یمن نیز از نشانه های دیگری است که می‌تواند از علائم ظهور منجی موعود باشد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: هم‌زمان با ظهور امام زمان، مسیح نیز در غرب ظهور خواهد کرد و این در حالی است که مسیح دنیای غرب را متحد خواهد کرد و امام زمان نیز دنیای شرق را، و این امر نشان دهنده این است که همه مردم خواهان تسلیم شدن در برابر اوامر اللهی هستند.

وی تشریح کرد: طبق روایات، پس از ظهور مهدی (عج)، حضرت مسیح در مسجد کوفه به مهدی موعود اقتدا خواهد کرد، و با اقتدای حضرت مسیح به امام زمان، وحدت بین غرب و شرق شکل خواهد گرفت و همه ی منتظران تسلیم امام زمان خواهند شد.

IMAGE634768429092187500

صفی‌خانی تقوا و خلوص نیت از راه‌های شناخت و نزدیکی به امام زمان دانست و بیان کرد: طبق فرمایش خود امام مهدی(عج)، اگر انسان خود امام را بخواهد و خلوص نیت داشته باشد، هر وقت اراده کند می‌تواند امام غائب خود را ببیند، همان طور که خیلی از بزرگان دین موفق به زیارت آن حضرت شدند، اما امروزه انسان فقط وقت مواجه شدن با مشکلات دنیوی امام خود را صدا می‌زند و یاری می‌طلبد.

این استاد حوزه تصریح کرد: وقتی انسان بداند امام زمان مانند خورشید در پس ابر پنهان است و مانند انسانی کامل در این جهان زندگی می‌کند، با امید بیشتر به زندگی خود ادامه خواهد داد.

وی در پایان اذعان کرد: طبق روایات، یکی از شب‌های قدر، شب نیمه شعبان است که انسان می‌تواند با مناجات و راز و نیاز، از خداوند طلب آمرزش کند و همچنین برای ظهور منجی موعود نیز دعا کند، که به یقین اگر از باطن و با خلوص و اعتقاد طلب کند، فرج حاصل خواهد شد.

انتهای پیام/۸۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • لبخند رضایت شهروندان سختی‌ها را از یادمان می‌برد/ مسوولین وضعیت کارکنان قراردادی و پیمانی را ساماندهی نمایند
 • آغاز رقابت‌های لیگ واترپلوی نوجوانان کشور در قزوین
 • راه‌اندازی خانه جوان تا پایان امسال در قزوین
 • بسیاری از آسانسورهای قزوین تأییدیه ایمنی ندارند/ برای پلمپ آسانسورها دستور دادستان نیاز است
 • مشارکت ۷۰ درصدی خیرین استان در مدرسه سازی
 • تلاش برای جذب حداکثری مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی
 • بافت‌های فرسوده شهر مانع جمع‌آوری مکانیزه پسماند‌ها/ روزانه ۲۶۰تن پسماند خانگی در قزوین جمع‌آوری می‌شود
 • کسب تندیس برترین مرکز فنی توسط صداوسیمای مرکز قزوین در سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه
 • ۴۰ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار در تاکستان تلف شد
 • حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید/کشف ۴پیکر از زیر آوارهای طبقه منفی یک+ عکس
 • حمایت از دامداران استان قزوین ضروری است
 • انقلاب اسلامی ایران، انقلابی زنده و پویا است/ برنامه‌های دهه فجر «امید بخش» باشد
 • آخرین اخبار