تقویت تشکل‌های مردمی و سازمان ‌های مردم نهاد در قزوین/ فعالیت ۵ هزار نفر در سمن‌های استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80017
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
در همایش سازمان‌های مردم نهاد قزوين مطرح شد؛
شاخص : استاندار قزوين در همایش سازمان‌های مردم نهاد با تاكيد بر تقويت تشكل هاي مردمي گفت: ساختار سازمان‌های مردم نهاد مانند یک مثلث هستند كه هر راس آن نقش تاثیرگذار ي دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در همایش سازمان‌های مردم نهاد استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، با تاکید بر تقویت تشکل های مردمی اظهار کرد: ساختار سازمان‌های مردم نهاد مانند یک مثلث هستند که هر راس آن نقش تاثیرگذاری دارد و برای فعالیت و اثرگذاری یک سمن باید به هر سه ضلع این مثلث توجه داشت.

استاندار قزوین تصریح کرد: تشکل های مردمی نباید اسمی و تشریفاتی باشد بلکه دولت باید زیر ساخت ها و زمینه ها را فراهم کند تا امورات به مردم واگذار شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد نباید خود را به سیستم های دولتی نزدیک کنند بلکه باید از نیروهای متخصص و کارشناس در راستای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.

ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار هم با بیان اینکه تشکل های غیر دولتی، سازمان ها و نهادهایی غیر انتفاعی و غیر سیاسی هستند که در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و امور خیرخواهانه فعالیت دارند، افزود: هدف از تاسیس این نهاد ها جلب مشارکت مردمی است که با جذب سرمایه ها و منابع کوچک مالی می توانند در راستای گسترش نظارت عمومی عمل کنند.

داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش تاکید کرد: در حال حاضر بیش از پنج هزار نفر در سمن های استان عضویت دارند که این تعداد برای رفع مشکلات جامعه کافی نیست و باید بستر حضور بیشتری از جوانان را در این تشکل ها فراهم کنیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار