Iranjb.ir

تقویت تشکل‌های مردمی و سازمان ‌های مردم نهاد در قزوین/ فعالیت ۵ هزار نفر در سمن‌های استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80017
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
در همایش سازمان‌های مردم نهاد قزوين مطرح شد؛
شاخص : استاندار قزوين در همایش سازمان‌های مردم نهاد با تاكيد بر تقويت تشكل هاي مردمي گفت: ساختار سازمان‌های مردم نهاد مانند یک مثلث هستند كه هر راس آن نقش تاثیرگذار ي دارد.
۸۱۳۶۴۳۸۴-۶۰۳۹۲۰۶

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در همایش سازمان‌های مردم نهاد استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، با تاکید بر تقویت تشکل های مردمی اظهار کرد: ساختار سازمان‌های مردم نهاد مانند یک مثلث هستند که هر راس آن نقش تاثیرگذاری دارد و برای فعالیت و اثرگذاری یک سمن باید به هر سه ضلع این مثلث توجه داشت.

استاندار قزوین تصریح کرد: تشکل های مردمی نباید اسمی و تشریفاتی باشد بلکه دولت باید زیر ساخت ها و زمینه ها را فراهم کند تا امورات به مردم واگذار شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد نباید خود را به سیستم های دولتی نزدیک کنند بلکه باید از نیروهای متخصص و کارشناس در راستای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.

ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار هم با بیان اینکه تشکل های غیر دولتی، سازمان ها و نهادهایی غیر انتفاعی و غیر سیاسی هستند که در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و امور خیرخواهانه فعالیت دارند، افزود: هدف از تاسیس این نهاد ها جلب مشارکت مردمی است که با جذب سرمایه ها و منابع کوچک مالی می توانند در راستای گسترش نظارت عمومی عمل کنند.

داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش تاکید کرد: در حال حاضر بیش از پنج هزار نفر در سمن های استان عضویت دارند که این تعداد برای رفع مشکلات جامعه کافی نیست و باید بستر حضور بیشتری از جوانان را در این تشکل ها فراهم کنیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار