تقویت تعاونی های کشاورزی در حوزه روابط خارجی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80460
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۰
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين بر تقویت تعاونی های کشاورزی در حوزه روابط خارجی به منظور افزایش صادرات تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در نشست هفتگی بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی؛ فعالیت در قالب تشکل های قوی، افزایش توان مالی و ارتقاء سطح کارشناسی و تخصصی تعاونی ها را از ضرورت های این بخش عنوان و اظهار کرد: وضعیت تعاونی های روستایی استان باید به دقت مورد بررسی و موشکافی قرار بگیرد تا آسیب ها و مشکلات آنها شناسایی و رفع شود.

استاندار قزوین با تاکید بر تقویت تعاونی های کشاورزی در حوزه روابط خارجی به منظور افزایش صادرات، گفت: در این خصوص باید از افراد متخصص و تحصیل کرده بهره گرفت.

این مسئول تصریح کرد: تشکل ها در صورت افزایش توان خود قادر به انجام کارهای زیادی در حوزه بازاریابی خارجی از جمله برگزاری نمایشگاه های مواد غذایی هستند.

روزبه با بیان اینکه تقویت تشکل های کشاورزی به رشد و توسعه این بخش منجر می شود، بیان کرد: اگر کشاورزان در قالب تشکل ها فعالیت کنند بهتر و سریع تر به اهداف خود دست پیدا می کنند.

معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان هم در این نشست از راه اندازی تعاونی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی با محوریت بازرگانی در استان خبرداد و افزود: با تشکیل این تعاونی ضمن ایجاد اشتغال برای این گروه زمینه استفاده از ایده های جوانان خوش فکر و توانمند هم فراهم می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار