تقویت زیر ساخت‌های مورد نیاز برای توسعه تولید در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60279
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۰۹
رئیس کل سازمان تجارت و توسعه ایران تاکید کرد
شاخص : رئیس کل سازمان تجارت و توسعه ایران با تاکید بر تقویت زیر ساخت‌های مورد نیاز برای توسعه تولید در قزوین،گفت: باید حجم صادرات قزوین به دلیل پتانسیل‎های بالا افزایش یابد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، ولی اله افخمی راد در سومین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان قزوین با تاکید بر تقویت زیر ساخت های مورد نیاز برای توسعه تولید در قزوین، اعلام کرد: میانگین کالاهای وارداتی نسبت به کالاهای صادراتی ۶/۵ درصد کاهش را نشان می دهد و در حال حاضر بیش از سه برابر کالاهای صادراتی است.

رئیس کل سازمان تجارت و توسعه ایران بیان کرد: حضور صادرکنندگان متعدد در کشور هدف به ضرر صادرات ما خواهد بود و یکپارچه سازی در این خصوص ضروری است تا در بازارهای هدف فعالیت دراز مدتی را شاهد باشیم.

این مسئول بر ساماندهی صادرات کشمش و تشکیل میز کشمش در قزوین تأکید کرد و گفت: صادرکنندگان باید با علم بازاریابی روز بیشتر آشنا شوند و بر بازارهای هدف به بایستی به عنوان یک برنامه ریزی بلند مدت بنگرند و در عین حال نیز با مرور زمان در افزایش کیفیت و نوع محصولات صادراتی تلاش کنند.

مرتضی روزبه استاندار قزوین هم در این جلسه تصریح کرد: استان قزوین در سه حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و صادرکنندگان و تولیدکنندگان در استان بایستی در خصوص تقویت صادرات دولت را همراهی و برای ایجاد انگیزه تلاش بیشتری کنند.

این مسئول توجه به آموزش های لازم برای تقویت صادرات را مهم دانست و افزود: با توجه به وضعیت فعلی عراق تمهیداتی اندیشیده شود تا مزیت امنیت سرمایه گذاری در این کشور افزایش یابد در عین حال نیز حضور پررنگ در بازار عراق برای استان بسیار مهم است.

در این جلسه تعدادی از صادرکنندگان نمونه استان مشکلات خود را در زمینه واردات کالای نامرغوب و غیر ضرور، استفاده از تعرفه ترجیحی، افزایش تسهیلات بانکی و تشویق های صادراتی مطرح کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار