تلاش‌های مذبوحانه افکار متحجرانه برای نفوذ به حوزه‌ علمیه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 102687
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
رئیس حوزه علمیه استان قزوین خبر داد:
شاخص : رئیس حوزه علمیه با بیان اینکه افکار متحجرانه برای نفوذ به حوزه‌ علمیه تلاش ‌می‌کنند، گفت:شبهه افکنی دشمنان از طریق فضاهای مجازی موجب توقف انسان در مسیر تعالی می‌شود.

حجت الاسلام علی عباسی، رییس حوزه های علمیه استان قزوین صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به طلاب و مدیران حوزه علمیه و تاکید ایشان به سه رکن “هدایت فکری و دینی”، “هدایت سیاسی و بصیرت افزایی” و ” راهنمایی حضور در عرصه خدمات اجتماعی” اظهار کرد: نکات بیان شده روشن کننده مسیر حرکت روحانیون است تا طلاب به عنوان مبلغ دین و هدایت‌گر جامعه و با استناد به کتاب و سنت الهی مردم را به سوی آخرت و ارزش‌های معنوی تشویق کنند.

وی با بیان اینکه روحانیون مسئول‌اند تا مردم را نسبت به اقدامات حاکمان آگاه کنند، اذعان داشت: اطلاع رسانی به مردم جهت حضور در صحنه، رفع فتنه‌ها، رصد حرکات دشمن و حمایت از انقلاب اسلامی به عنوان ارزش‌های جامعه از وظایف روحانیون است.

رئیس حوزه علمیه در ادامه افزود: ارائه طرح و برنامه مناسب جهت حرکت جامعه دینی به سوی رشد و تعالی، باید همگام با آگاهی‌بخشی صورت گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه رفع شبهات دینی از دیگر وظایفی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته‌اند، بیان کرد: شبهه افکنی دشمنان از طریق فضاهای مجازی موجب توقف انسان در مسیر تعالی می‌شود.

عباسی اضافه کرد: اشاعه شبهات در خصوص خداشناسی، قرآن، حکومت عدل امام زمان(عج)، حقانیت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه باعث شده تا روحانیون به منظور تحلیل منطقی و پاسخ‎گویی از طریق قرآن و روایات به میدان بیایند.

وی با اشاره به اینکه رفع شبهات باید از همان طریقی که مطرح شده صورت گیرد، گفت: اگر این شبهات از طریق سایت‌ها و وبلاگ‌ها اشاعه پیدا می‌کند باید پاسخ آن نیز از همان طریق صورت گیرد.

رئیس حوزه علمیه با بیان تاکید رهبری بر انقلابی بودن روحانیون تصریح کرد: گاهی افکار متحجرانه با نفوذ در حوزه موجب برداشت اشتباه از دین می‌شود.

این مسئول در ادامه توضیح داد: برخی افراد با بیان اینکه انجام فرایض دینی کافی است و دخالت در مسائل حکومتی و توجه به مظلومیت مستضعفین جهان لازم نیست موجب شبهه‌پراکنی و تاثیرگذاری منفی در جامعه می‌شوند.

عباسی با بیان اینکه روحانیون نه تنها در مساجد بلکه در صحنه سیاسی هم باید در صف اول قرار گیرند، عنوان کرد: در هدایت‌گری سیاسی جامعه باید روحانیون به عنوان مقتدا در خط مقدم و مردم نیز پشت آن‌ها باشند تا جلوی هرگونه ظلم ایستادگی کنند حتی اگر در این راه کشته شوند.

وی با اشاره به نقص موجود در حوزه‌های علمیه بیان کرد: درب‌های حوزه‌های علمیه برای آشنایی عموم مردم با معارف دینی، اخلاقی، تفسیر و نهج البلاغه همواره باید باز باشد اما حوزه در این زمینه چندان موفق نبوده است.

رئیس حوزه علمیه با بیان اینکه حضور روحانیون در مساجد و مجالس مختلف کافی نیست، گفت: حوزه علمیه با اجرای طرح و برنامه برای همه اقشار و سنین می‌تواند موجب جذب بیشتر مردم شود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار