ایران جانبی

» تلاش آتش‌نشانان قزوین برای نجات مرد ۵۷ ساله از عمق چاه+ تصاویر
کد خبر: 160165
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱:۴۰
 معاون آتش‌نشانی شهرداری قزوين خبر داد
شاخص :  معاون آتش نشانی شهرداری قزوين از نجات مرد 57 ساله از عمق چاه در خيابان حمدالله مستوفي قزوين خبر داد .

قدیر موسی خانی معاون آتش‌نشانی شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از نجات مرد ۵۷ ساله از عمق چاه در خیابان حمدالله مستوفی قزوین خبر داد .

وی افزود: در پی اطلاع رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی در ساعت ۱۷ و ۵۶ دقیقه روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۶، از وقوع این حادثه خبر داده شد.

این مسوول ادامه داد: بلافاصله بعد از اطلاع رسانی؛ ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی قزوین گروه های ویژه امداد و نجات را از ایستگاه های مولوی، باغ دبیر، شهید بابایی و شهید مفتح به محل حادثه واقع در خیابان حمداله مستوفی قزوین، کوچه صوفیان اعزام کرد.

وی بخاطرنشان کرد: در جریان این حادثه که به دلیل شکستگی لوله فاضلاب به وقوع پیوست و منجر به افکن چاه و قسمتی از حیاط این واحد مسکونی شد، یک نفر مرد ۵۷ ساله به عمق حدود ۳۰ متری چاه سقوط کرد.

موسی‌خانی در ادامه افزود: نیروهای ویژه امداد و نجات این سازمان با استفاده از تجهیزات کامل و تخصصی نجات از چاه و دستگاه زنده یاب در محل حادثه حاضر و پس از ایمن سازی، بی درنگ عملیات نجات را با برقراری کارگاه مخصوص و ورود یکی از آتش نشانان به داخل چاه آغاز کردند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی قزوین اظهار کرد: پس از بازدید و بررسی های به عمل آمده از محل حادثه مشخص شد به دلیل ریزش خاک و افکن های مجدد مسیر ورودی چاه در زیر خاک مدفون شده بود.

این مسسول خاطرنشان کرد: بعد از  تخلیه خاک و گودبرداری محل حادثه در نهایت پس از حدود ۱۲ ساعت عملیات بی وقفه آتش نشانان  فرد سقوط کرده در چاه را به سطح زمین منتقل و تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند و پس از انجام معاینات پزشکی متأسفانه مشخص شد وی جان خود را از دست داده است.

موسی خانی در انتها خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال آسیب دیدگی و ریزش چاه در ساختمان‌ها و بافت‌های فرسوده شهر، لازم است مالکان نسبت به بازدید دوره ای از این چاه ها، توسط افراد ذیصلاح اقدام کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار