تلاش آمریکا برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی/انقلاب اسلامی مهمترین عامل برای خنثی کردن توطئه‌های آمریکا در منطقه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62951
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۷:۳۸
تاکید نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: آمریکا تا به امروز به علت نقش مثبت انقلاب اسلامی ایران در منطقه شکست خورده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین با اشاره به علل تمرکز آمریکا بر روی منطقه خاورمیانه اظهار کرد: تمرکز بسیار اساسی و جدی رژیم استکبار طی یک صد سال اخیر بر روی منطقه خاورمیانه به دلیل ظرفیتی است که در جمعیت با انگیزه مسلمان این منطقه وجود دارد.

این مسئول در ادامه به مسئله انرژی پرداخت و گفت: ذخایر پانصد و چهل میلیاردی نفت خاورمیانه در مقابل ذخیره سی میلیاردی نفت آمریکا نشان از عظمت و وسعت ذخایر نفتی و گازی خاورمیانه است.

سعیدی در خصوص با تدابیر و توطئه‌های جبهه استکبار برای سلطه بر مناطق آسیایی عنوان کرد: تجزیه جغرافیایی جهان اسلام بعد از سقوط  امپراطوری اسلامی عثمانی و تجزیه پنجاه کشور اسلامی از این عوامل هستند و امروزه همچنان  ادامه دارند.

وی با اشاره به حکومت صدام، آتاتورک و رضاخان و محمدرضاشاه در ایران، ترکیه و عراق که به نوعی چهره‌سازی و رهبرسازی است، خاطرنشان کرد:  اتفاقات رخ داده در مصر و بعضی کشورهای این منطقه هم از جمله این توطئه‌هاست.

این مسئول با اشاره به اختلاف‌افکنی استکبار بین شیعه و سنی گفت: متاسفانه این آتش فتنه از دیرباز روشن شده و دامنه‌اش علاوه بر شیعه و سنی  فرقه‌های دیگر را نیز به جان هم انداخته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه توضیح داد: ایجاد جریان ضد‌دینی، ضداسلامی و نژادپرستانه توسط اسرائیل در خاورمیانه برای جلوگیری از اتحاد قاره آسیا و آفرقا است و از حربه‌های هفتاد ساله دشمن در جهت سلطه بر خاورمیانه است.

سعیدی اهداف آمریکا از تسلط اسرائیل بر منطقه را اینگونه استلال کرد: جلوگیری از وحدت آسیا و اروپا، تضمین جریان انرژی، چپاول ذخایر انرژی و چپاول ذخایر فسیلی منطقه و ایجاد امپراطوری دیگری در راستای پیشبرد اهداف آمریکا و تهذیب مکتب حیات بخش اسلام می‌باشند.

وی با اشاره به نقشه‌های یک صدساله آمریکا و گذشت هفتاد سال پس از پیدایش رژیم صهیونیستی توضیح داد: در سی و پنج سال گذشته اسرائیل توانسته همه نقشه هایش را پیاده کند اما در سی و پنج ساله بعد از انقلاب اسرائیل به عنوان نماینده آمریکا و انگلیس نتوانست کاری را انجام دهد و با شکست مواجه شد.

این مسئول در ادامه شکست آمریکا را ناشی از انقلاب اسلامی ایران و مقام معظم رهبری دانست و گفت: در طول این سی و پنج سال آمریکا نتوانست دستاوردی داشته باشد و در تمام نقشه‌هایش با شکست مواجه شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: آمریکا تا سال ۲۰۱۰ جنگ تمدن‌ها را دنبال می‎‎‌کرد چراکه بعد از سقوط شوروی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکا در این فکر قرار گرفت که تنها راه برای سلطه بر خاورمیانه حضور نظامی در منطقه است.

وی با توجه به جنگ اول عراق، جنگ افغانستان، بالکان و جنگ دوم عراق که همه نشان از استراتژی جنگ تمدن‌هاست، عنوان کرد: نشانه جنگ تمدن‌ها این است آمریکا خود مستقیم به میدان آمده است.

این مسئول تشریح کرد: تلاش آمریکا بر این بود که با قدرت نظامی و اطلاعاتی زمینه خواست‌هایش را فراهم سازد اما در طول سی و پنج سال به اهداف خود نرسیده و یکی پس از دیگری شکست خورد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اضافه کرد: آمریکا چندین جنگ راه انداخت و در هیچکدام تو فیقی نداشت؛ در جنگ عراق شکست خوردند و در جنگ‌های جنگ سی و سه روزه، بیست و دو روزه و جنگ هشت روزه نیز  پیروزی نداشتند و فهمیدن با جنگ تمدن‌ها دستاوردی ندارند.

سعیدی در ادامه بیان کرد: با زیر حصارو زیر موشک قرار گرفتن اسرائیل امنیت اسرائیل به خطر افتاد و اعمالشان یکی پس از دیگری از صحنه خارج شد و از سال ۲۰۱۰ به بعد با هدف ایجاد اختلاف، شکاف و نفاق در جوامع اسلامی جنگ تمدن‌ها را به جنگ درون تمدنی تبدیل کردند.

وی افزود: متاسفانه به علت وابستگی کشورهای اسلامی و سران عرب به آمریکا؛ آن‌ها توانستند توفیقات زیادی را به دست آورند.

این مسئول با اشاره به جنگ‌های نیابتی آمریکا ابراز کرد: نشان دیگر از جنگ درون تمدنی در این است که آمریکا مستقیم به میدان نمی‌آید و با نیابت عربستان، قطر، امارات و بعضی از کشورهای دیگر که با فراهم سازی امکانات برای آنها در صحنه حاضر می‌شود.

سعیدی تصریح کرد: این کشورها از درون جامعه اسلامی برای آن‌ها هزینه می‌شود، سربازگیری می‌شود و ازجاده ایران اسلامی برای تحقق اهداف استفاده می‌شود و با کمال تاسف وابسته به آمریکا و زمینه توسعه را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: میلیاردها تومان از خزینه عربستان، قطر، امارات در راستای اهداف آمریکا در منطقه هزینه شد برای چه و برای چه اهدافی؟

وی ایجاد حریم امن برای اسرائیل و اختلافات و درگیری‌های منطقه‌ای جهان اسلام را از فواید جنگ نیابتی به نفع آن‌ها دانست و گفت: بحث سوریه،فلسطین و لبنان و عراق دستخوش فتنه‌ها به علت نادانی و ندانم کاری بعضی سران منطقه است.

این مسئول با اشاره به  از کار افتادن چند ارتش منطقه‌ای سوریه، عراق، یمن، لیبی خاطرنشان کرد: ما مشابه اشتباهاتی را که سران عرب مرتکب شدند در طول تاریخ کم می‌بینیم و این از جمله ضررهای جنگ‌های نیابتی است.

سعیدی گفت: جنایات و خساراتی که در این رابطه به وجود آمد پیدایش جریان تکفیری و جریان انحرافی است که با هیچ منطقی سازگاری ندارد و این پدافند و حرکت آن‌ها نتوانست کاری از پیش برد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز کرد: رئیس جمهور آمریکا سرفه می‌کرد می‌توانست یکی از سران منطقه را به اراده خود جذب و جابجا کند اما امروز چهار سال است در سوریه با تمام توان به میدان آمده تا دولت سوریه را ساقط کند اما نتوانسته و نخواهد توانست.

وی تاکید کرد: نیروهای داعش تا چند کیلومتری عراق آمده بودند ولی نتوانستند کاری کنند چه عواملی باعث این اتفاقات شد؟

سعیدی گفت: فایده نفس انقلاب در شکل‌گیری جبهه مقاومت است ما امروزه شاهد جبهه مقاومت در لبنان، فلسطین، عراق، یمن و ایران در مقابل سلطه آمریکا هستیم که چگونه ایستادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به صحبت با یک فرمانده بسیجی عراقی وقتی داعش به عراق نفوذ پیدا کرده بود، اذعان داشت: پیش‌بینی نکردن مرجعیت، حضور معنوی و مستشاری جمهوری اسلامی ایران در عراق و وجود ما بسیجیان موجب شد ما از این عامل جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: تفکر انقلابی ایران و نقش آن سبب شکل‌‍گیری بسیج  در سوریه، عراق، ایران، فلسطین و یمن شد و اگر بنا بود بسیج در این کشورها شکل گیرد با چه قیمتی شکل می‌گرفت.

این مسئول بیان کرد: امروزه به برکت اندیشه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب بسیج در سوریه، عراق، لبنان و یمن با تکیه بر ایده‌های خودش و با فرهنگ بسیجی شکل گرفته و باعث تقویت جبهه آثار مقاومت می‌شود و این از آثار و نتایج بزرگ ایران در منطقه بوده اما دشمن دست بردار نیست.

سعیدی اظهار کرد: جلوگیری از رشد انصارالله از اهداف عربستان برای حمله به یمن است  چرا که سبب خیر شده و انصارالله توانستند از ۲۰ استان یمن ۱۹ استان را در اختیار گیرند و راه ده ساله را سه ساله طی کنند.

وی با اشاره به دومین هدف عربستان در راستای امنیت اسرائیل در برابر انصارالله تصریح کرد: هدف دوم به خاطر تصرف پایگاه نزدیک تنگه هرمز است چراکه اهداف آن‌ها جلوگیری از دسترسی انصارلله به پایگاه بود و خوشبختانه انصارلله با وجود هفت کیلومتر از این تنگه روزانه ۸ تا ۱۰ بشکه نفت را از این تنگه عبور می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عربستان با این کار می‌خواست جلوی توسعه انصارالله را بگیرد ولی با عنایت خداوند این استراتژیک در اختیار انصارالله قرار گرفت. امنیت تنگه باب‌المندق  نیز از اهداف عربستان بود که در این جریان نه تنها نتوانست بلکه امروزه در اختیار نیروهای انقلابی قرار دارد.

این مسئول یادآور شد: دستیابی به استان هرزموت که تنگه هرمز در آن قرار دارد از جمله اهداف عربستان بود که نفت را از ساحل خودش به بندر مکلا وارد کرده و از آنجا صادر کند اما تا به حال نتوانستند به این هدف دست پیدا کنند.

سعیدی تشریح کرد: آمریکا با هول دادن عربستان قصد داشت به ایران گوشمالی دهد و در برابر ایران ایستادگی کند و مانع نفوذ ایران در یمن شود اما الحمدالله نفوذ همه جانبه ایران در یمن بیشتر شده و مردم یمن سپاسگزار یاری مردم ایران و رهبری هستند.

وی در پایان به عامل استقامت اشاره کرد: چگونه ملت فلسطین، یمن و عراق در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت کردند و گفت: آن‌ها مقاومت را از ایرانیان یاد گرفتند. ملت ایران در آستانه فینال قرار دارد اینجا استقاومت و پایداری لازم است و ما باید به تیم مذاکره کننده بگوییم: «می‌جنگیم، می‌میریم‌، سازش نمی‌پذیریم» و بگوییم با قوت در برابر زیاده‌خواهان و مستکبران بایستید و رسالت ما این است که شاخ این ملت کفر را بشکنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/خ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار