مرگ و میر جاده‌ای کشور در سال بیش از تلفات یک زلزله است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153029
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۳:۵۲
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:
شاخص : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: متاسفانه تلفات جاده‌ای در راه‌های کشور بیشتر از تلفات ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله است به طوریکه میزان تلفات جاده‌ای به 19 هزار نفر می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی فرخ زاد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در رزمایش طرح زمستانه استان قزوین که ظهر امروز در پلیس راه قزوین زنجان برگزار شد، اظهار کرد: کاهش آمار تصادفات جاده‌ای حاصل یک حرکت جمعی و هماهنگی عمومی است که مرهون تلاش  تمام دستگاه‌های امدادی و عوامل اجرایی است که در این راه ها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: متاسفانه تلفات جاده‌ای در راه‌های کشور بیشتر از تلفات ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله است به طوریکه میزان تلفات جاده‌ای به ۱۹ هزار نفر می‌رسد این در حالی است که تصادفات جاده‌ای کاملا قابل پیش بینی و پیشگیری بوده و نیاز به هزینه زیادی ندارد.

این مسوول تصریح کرد: همانطور که می‌بینیم تمام دستگاه‌های امدادی تلاش خود را در حوزه کاهش تصادفات  به کار می‌برند و با وجود تذکرات و اعمال قانون‌های مختلف اما همچنان موثر واقع نبوده و بی توجهی می‌شود.

فرخ زاد ابراز کرد: زنجیر چرخ موضوعی است همواره بر آن تاکید می‌شود اما همچنان می‌بینیم این موضوع خیلی جدی گرفته نمی‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه بیان کرد: باتوجه به تذکرات و اخطارهای لازم و بی توجهی‌های صورت گرفته باید به دنبال راهکار دیگری برای حل مشکل باشیم.

وی تصریح کرد: تمام دستگاه‌های مرتبط با حوزه‌های اجتماعی ورود پیدا کرده تا این مشکل را از این طریق برطرف کنند.

این مسوول خاطرنشان کرد: ما به عنوان سیاست گذاران استان باید در این بحث وارد شویم و بتوانیم به نوعی برنامه ریزی کنیم که کاهش تلفات را و تصادفات را داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ابراز کرد: باید راه‌های پیشگیری و آموزش و درمان روانی رانندگانی که در این حوزه مشکل ایجاد می‌کنند را فراهم سازیم.

وی در انتها با بیان اینکه توسعه اقتصادی و گردشگری در گروی ایمنی بالا است، گفت: هرچه ایمنی بالاتر و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد علاوه بر توسعه گردشگری در افزایش تولید ناخالص ملی و کمک به اشتغال نیز موثر خواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار