تلویزیون در دهه کرامت چه می‌کند؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66290
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۵:۳۷
شاخص : رییس شورای معارف سیما از فعالیت ویژه برنامه سازان در دهه کرامت برای شبکه های مختلف سیما و پخش زنده مراسم در این هفته از شبکه های تلویزیونی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص، بهرام محمدی‌نیا گفت: امسال شبکه‌های سیما در دهه کرامت نوآوری‌هایی درخصوص بهره‌گیری از ظرفیت برنامه‌هایی که در روزهای ابتدایی این دهه در حرم حضرت معصومه (س)، روزهای میانی در حرم احمد بن موسی(ع) و روزهای پایانی در حرم مطهرامام رضا (ع) برگزار می‌شود به کار بسته اند.

مدیر شبکه قرآن سیما گفت: در این ابتکارات هر شبکه بنا بر ماموریتش، موضوعی خاص را دنبال می‌کند؛ برای مثال بر اساس اعلام شبکه‌ها برنامه‌های «آفتاب شرقی»، «دعای ندبه»، «جشنواره رضوی» و «صلوات خاصه امام مهربانی‌ها» هر روز قبل از خبر ساعت ۸ صبح و ۲۱، روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

شبکه دو نیز هم‌زمان با آغاز دهه کرامت و ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا(ع) برنامه‌های متنوع و جذابی برای بینندگان خود پخش می‌کند که از آن جمله می‌توان به «پنجره فولاد»، «کوی محبت»، «آیینه خانه» و «شبکه ما» اشاره کرد.

وی افزود: «عصرخانواده»، «زنده باد زندگی»، فیلم سینمایی «نامه‌ای به او» و «پای پیاده»، سه اثر مستند با موضوع زیارت امام رضا(ع) و پخش میان برنامه‌های جذاب، کلیپ و موسیقی تصویری در این ایام در فواصل برنامه‌ها روی آنتن خواهد رفت و برنامه‌های «قطعه ای از بهشت»، «مثل باران» و «بی‌تاب» از تولیدات شبکه سه سیما برای پخش در دهه کرامت از این شبکه آماده شده است.

مستندهای «یادخراسان»، «ضامن حیات»، «سیاق»، «ایران مشهد» و «حکایت گونه ای که تر شد» از جمله برنامه‌های شبکه چهارسیما برای دهه کرامت است.

شبکه پنج سیما نیز برنامه‌های «تانیایش»، «انسان ۲۵۰ ساله»، «بانوی کرامت» و « بانوی آفتاب»، «افق هشتم»، «عطر عاشقی» و مولودی‌خوانی محمود کریمی، محمدرضا طاهری، مجید بنی فاطمه و… را برای مخاطبانش تدارک دیده است.

همچنین «شهر خورشید»، «شب شرقی» و « خانه مهر» در دهه کرامت متناسب با موضوع این دهه از شبکه جام‌جم پخش می شود.

محمدی‌نیا گفت: شبکه قرآن به عنوان متولی اصلی برنامه‌های مذهبی و دینی، برای این دهه برنامه‌های «باران» (در سالروز ولادت حضرت معصومه (س)، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و شب و روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ)، «یاد خدا»، «نفس صبح»، «بارگاه مهر» و مستند «فیض دیدار»، مستند «مثل باران» (در رابطه با حدیث سلسله الذهب) ، «امام مهربانی»،«فیض دیدار» و پوشش تصویری مسابقات قرآن کریم دانش آموزی از مشهد مقدس و مسابقات قرآن کریم بنیاد شهید (پسران ودختران) (مراسم افتتاحیه و اختتامیه) را در نظر گرفته است.

برنامه «صبحی دیگر» و ارتباط زنده با قم و مشهد هر روز از ساعت ۱۲:۵۰تا ۱۳:۳۰، ۲۰:۳۰تا۲۰:۴۰ و ۲۱:۳۰تا۲۲ نیز از برنامه‌های شبکه آموزش در دهه کرامت است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار