تمایل مسئولین کربلا به همکاری و ارتباط تجاری با ایران - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56056
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲:۴۶
استاندار قزوین اعلام کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت: مسئولین عراقی تصمیم دارند با کشورهایی که عراق را در شرایط سخت حمایت کرده‌اند ارتباط تجاری داشته باشند و البته در راس آن‌ها کشور ایران است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در جلسه شورای اداری استان قزوین که پیش از ظهر امروز  در سالن اجتماعات استانداری استان برگزار شد با اشاره به سفر یک هیئت ترکیبی متشکل از دو بخش خصوصی و دولتی به کربلا؛ از افتتاح دفتر خدمات تجاری و فنی مهندسی در کربلا خبر داد و اظهار کرد: افتتاح این دفتر که با همکاری مسئولین کربلا شکل گرفت یک فرصت طلایی برای ایران است.

استاندار قزوین افزود: مجموعه نیازمندی‌هایی که در کربلا مشاهده شد اموری نیست که انجام آن از توانایی مهندسین ما در استان قزوین خارج باشد و فعالیت‌هایی است که در اینجا به طور معمول انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: الان تیم خوبی در حوزه نظام مهندسی در کربلا حضور دارد که حدود ۳۰ الی ۴۰ نفر از این تیم حاضر در کربلا از استان قزوین هستند.

روزبه به تمایل مسئولین کربلا به همکاری با کشور ایران اشاره کرد و گفت: در جلساتی که ما در این سفر با مسئولین شهر کربلا داشتیم  مسئولین این شهر از مصوبه خود اطلاع دادند که طی آن عراق تصمیم دارد با کشورهایی که عراق را در شرایط سخت حمایت کرده‌اند ارتباط تجاری داشته باشد و البته در راس آن، کشور ایران قرار دارد.

استاندار قزوین فراهم شدن شرایط همکاری با کربلا را یک فرصت مناسب برای خروج از رکود اقتصادی، اشتغال و غیره نام برد و یادآور شد: این شرایط برای ما بسیار مهم است و ما باید برای اجرایی شدن این امور سیاست‌هایی را اتخاذ شده اجرایی کنیم.

استاندار قزوین در رابطه با موقعیت گردشگری استان گفت: تصمیمی گرفته شده مبنی بر اینکه تسهیلات نوروزی در استان قزوین به دلیل موقعیتی که استان قزوین دارد دائمی و با رویکرد گردشگری باشد نه مختص به یک فصل خاص.

بزرگداشت مقام معلم

روزبه بزرگداشت مقام معلم را لازم دانست و اظهار کرد: ما باید حافظ جایگاه فرهنگی و اجتماعی معلمان را پاس بداریم و این اصل را با یک جلسه کلیشه‌ای خاتمه ندهیم.

وی ادامه داد: ما باید از به حاشیه کشیده‌شدن مقام معلم توسط مسائل اقتصادی، سیاسی و غیره جلوگیری کنیم چراکه معلم‌ها قشر اثرگزار جامعه هستند.

استاندار قزوین افزود: پویا بودن قشر معلم‌ها در جامعه امروز و آینده کشور را تضمین می‌کند.

این مسئول تصریح کرد: در بزرگداشت مقام معلم ما می‌توانیم با انجام یکسری فعالیت‌های نو و ابتکاری و بدون نیاز به هیچ قانون، مجمعهتشخیص مصلحت و ماده این مقام را گرامی داریم.

استاندار قزوین در پایان همچنین به سفر ریاست جمهوری به استان گیلان اشاره کرد و گفت: سفر رئیس جمهور در رابطه با خط ریلی قزوین رشت است که ما (استان قزوین) هم در آن مشارکت داریم و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی  رئیس جمهور به استان قزوین سفری داشته باشد باید آمادگی‌های لازم در این زمینه باید صورت گیرد تا استفاده لازم  را از این سفر را داشته باشیم.

انتهای پیام/۱۰۰۲/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار