تملک اراضی موقوفه رشتقون مصداق بارز زمین خواری است/ مطالعات پروژه قزوین_کلاچای به درستی صورت نگرفته - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 188028
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۴۵
معاون عمرانی استانداری قزوین:
شاخص : معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: این موضوع مصداق بارز زمین خواری است چه بسا که طی بازدیدی متوجه شدم افراد زیادی از شهرهای دیگر خواستار زمین در منطقه شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی فرخزاد در اولین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال امور اراضی و منابع طبیعی استان در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد، با اشاره به پروژه قزوین، رحیم آباد و کلاچای اظهار کرد: این موضوع ابتدا باید از ابعاد اجرایی شدن و چگونه اجرا شدن مورد بررسی قرار گیرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین افزود: این پروژه بارها برای بررسی بیشتر به محیط زیست کشور ارجاع و با این طرح مخالفت شده است.

وی ادامه داد: شرط کافی برای اجرای این پروژه مصوبه ای است که باید از محیط زیست اخذ شود چراکه رییس محیط زیست کشور از همان ابتدا و در طی سفر به استان با این طرح به شدت مخالف بودند.

این مسئول در خصوص طرح آمایش سرزمین خاطرنشان کرد: مجموعه دبیرخانه طرح آمایش سرزمین استان با با اجرای طرح مخالفند و معتقد هستند که مجوز ۵ کیلومتری از این پروژه نیز نباید صادر می‌شد.

فرخزاد بیان کرد: این پروژه به قیمت برآورد قبلی حدود هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد و بعید به نظر می‌رسد با این اعتبارات بتوانیم آن را ادامه دهیم چراکه امسال فقط ۶ میلیارد تومان هزینه برآورد شده است.

معاون عمرانی استاندار در ادامه بیان کرد: این پروژه به این شکل انجام شدنی نیست از طرفی این پروژه در استان گیلان به بن بست می‌رسد چراکه بنا است تا این مسیر به راه قدیمی گیلان وصل شود و با این روند هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

وی ادامه داد: مشکل بعدی این است که بسیاری از روستاهای واقع در مسیر به کررات مراجعه می‌کنند که آنتنی باید به این مناطق وصل شود درحالی که هیچ آنتنی برای این کار دیده نشده است که در صورت تحقق به اعتبار بالایی نیاز دارد.

این مسئول ابراز کرد: ما قبول داریم که جاده تنکابن در حال تکمیل است اما مطالعات آن درست انجام نشده چراکه امسال و سال گذشته رانش زمین و دو کشته در این منطقه داشتیم؛ از همان ابتدا اخطار لازم داده شده اما متاسفانه توجهی صورت نگرفته است.

بیمارستان رحیمیان حدود ۴ تا ۵ میلیارد تومان مطالبه از دانشگاه علوم پزشکی دارد

فرخزاد تصریح کرد: اعتقاد داریم که با اعتباری که در دست داریم راه موجود را بازسازی کنیم چه بسا که گیلانی‌ها نیز در حال بازسازی راه موجود هستند.

وی بیان کرد: قبل از آمدن به این جلسه طی هماهنگی با آقای یاری رئیس برنامه و بودجه استان مساعدت لازم را دریافت کردم که با اعتبار موجود راه فعلی را بازسازی کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین ادامه داد: مجوز ۵ کیلومتری این مسیر را زمانی صادر کردیم که در قبال آن برخی تعهدات از جمله آبراه ها را خواستار شدیم در حالی که هیچ کدام از تعهدات انجام نشده است.

وی در خصوص بیمارستان غیردولتی رحیمیان اظهار کرد: این بیمارستان حدود ۴ تا ۵ میلیارد تومان مطالبه از دانشگاه علوم پزشکی دارد که امروز در جلسه شورای توسعه برنامه ریزی مصوب شدتا با اولین تخصیص سال جاری در استان این مطالبات پرداخت شود.

این مسئول بیان کرد: باتوجه به اینکه مالک بیمارستان در قید حیات نیست، وراث آن درخواست تغییر تعرفه بیمارستان به خصوصی را دارند که این موضوع در حوزه وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.

فرخزاد در خصوص اراضی موقوفه رشتقون تشریح کرد: این موضوع مصداق بارز زمین خواری است چه بسا که طی بازدیدی متوجه شدم افراد زیادی از شهرهای دیگر خواستار زمین در منطقه شدند.

وی در پایان بیان کرد: اما نظر بنده این است که ما برای تقاضای مردم بتوانیم نیاز مردم را احیاء کنیم تا هم جلوی تصرفات گرفته شود و هم نیاز مردم تامین شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “تملک اراضی موقوفه رشتقون مصداق بارز زمین خواری است/ مطالعات پروژه قزوین_کلاچای به درستی صورت نگرفته”

  1. امراله مهماندوست گفت:

    دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار