تنها امام جماعت شیعه مسجدالحرام+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63951
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
شاخص : مدیر مسئول موسسه سرچشمه در پست اخیر اینستاگرام خود عکس و توضیحی درمورد تنها امام جماعت شیعه مسجدالحرام منتشر کرد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، محمدرضا زائری در پست اخیر اینستاگرامش نوشت: مرحوم امام شرف الدین تنها کسی است از علمای شیعه که در مسجدالحرام امام جماعت شده و همه به او اقتدا کرده اند.

تنها امام جماعت شیعه مسجدالحرام+عکس

کسی است که کتاب المراجعات او هنوز جریان ساز و اثر گذار مانده، کسی است که با جمله مشهور “لا ینتشر الهدى إلا من حیث انتشر الضلال” خط فکری و فهم اجتماعی و تربیتی کاربردی و نوینی را ارائه داده است.

کسی است که با اقدامات تأسیسی خود زمینه ساز افتخارات امروز پیروان اهل بیت شده ، کسی است که در قحطی و گرسنگی جنگ جهانی اول جواز مصرف کامل حقوق شرعی برای اطعام را صادر کرده ، و در کنار همه اینها کسی است که صدسال پیش مثل امروزی را می دیده.

جناب سیدحسین شرف الدین در میان خاطرات خود به روزی اشاره می کند که قرار بوده ایشان پیامی برای نصب ضریح حضرت زینب بنویسند که توسط ایرانی ها ساخته و ارسال شده بود و پیامشان را با این حدیث آغاز می کنند که : ” لو کان العلم فی الثریا لتناولته أید من فارس ” ایشان می گوید وقتی پدربزرگم این حدیث را املا می کرد و من پیام ایشان را می نوشتم از او پرسیدم : ” چرا ایرانی ها “؟ و ایشان مدتی از گذشته حضور سلمان فارسی و آینده نقش ایرانی ها در اسلام سخن گفت.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار