تنها راه پیشرفت کشور تکیه بر توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119857
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) قزوین:
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین گفت: اقتصاد مقاوتی کشور از وابستگی به بیگانگان نجات یابد؛ دولت باید به صنایع کوچک و تولیدات خانگی توجه ویژه داشته باشد؛ تنها راه پیشرفت کشور تکیه بر توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

سرهنگ پاسدار داود بهرامی فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، اظهار کرد: نهاد مقدس بسیج به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و به منظور پشتیبانی و دفاع از ارزش های متعالی نظام و انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه بسیج محدود به زمان و مکان خاص نیست، افزود: بسیج در واقع بیمه ‏کننده آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) ادامه داد: امام راحل(ره) پیش بینی کردند برای تداوم انقلاب اسلامی در آینده باید تمام اقشار مردم و دستگاه‌ها در قالب یک تشکل بزرگ همچون بسیج گرد هم آیند تا بتوانند در تمام برهه‌ها کشور و نظام را حفظ و از آن دفاع کنند.

بهرامی گفت: بسیج مستضعفان حامی مظلومان جهان است؛ همان طور که امروز می‌بینیم نیروهای مسلح و بسیجیان در سوریه و عراق با مزدورانی همچون داعش مقابله و از اسلام ناب محمدی دفاع می‌کنند.

وی اضافه کرد: اگر امام خمینی(ره) تاکید داشتند که همه مردم باید بسیجی باشند و از آمادگی نظامی برخوردار شوند؛ اهمیت این سخن را امروز مشاهده می‌کنیم. 

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) تصریح کرد: امروز که تمام جهان باهم متحد شدند تا اسلام را از میان بردارند ما باید بیدار و بصیر باشیم و این هوشیاری را در جامعه گسترش دهیم.

اقتصاد مقاومتی کشور را از وابستگی به بیگانگان نجات می‌دهد

بهرامی درخصوص لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور، عنوان کرد: اقتصاد مقاوتی موجب می‌شود کشور از وابستگی و واردات بی رویه اجناس بیگانه نجات یابد؛ دولت باید به صنایع کوچک و تولیدات خانگی توجه ویژه داشته باشد؛ تنها راه پیشرفت کشور تکیه بر توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰ میلیارد وام توسط سپاه استان قزوین به صنایع کوچک تبدیلی و کارگاه های خانگی اختصاص می‌یابد، گفت: بسیج سازندگی به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا روی پای خود بایستند و شرایط عرضه کالا در بازار را برای فعالان اقتصاد مقاومتی فراهم می کند.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی پروژه‌های راه سازی و انتقال آب را در سطح استان به خوبی انجام داده است؛ این پروژه ها به همت بسیجیان و فرزندان انقلاب و با تکیه بر توان داخلی با موفقیت به سرانجام رسیده است.

بهرامی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های سازندگی از پیمانکاران بسیجی و متعهد استفاده شده است، افزود: در اجرای این پروژه ها سعی شده هزینه‌ها کاهش و کار با بهترین کیفیت اجرا شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) در پایان گفت: در سال جاری توافقاتی را با دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها، سازمان مسکن و شهرسازی و آموزش و پرورش برای اجرای پروژه‌های جدید در دست اقدام خواهیم داشت.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار