تنها ۱۰ دستگاه اجرایی استان از آسانسور استاندارد برخوردارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168771
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۰۰
مدیرکل استاندارد قزوین:
شاخص : مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: تاکنون ۸۰ درصد از دستگاه‌ها برای تأیید آسانسور اقدام کرده و ۱۰ دستگاه اجرایی نیز تاییدیه استاندارد خود را دریافت کرده‌اند.

سیروس صارمی مدیرکل استاندارد استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی استاندارد ترویج و اشاعه فرهنگ استانداردسازی بین اقشار مختلف مردم و جامعه است.

وی با اشاره به نقش پررنگ رسانه در ترویج استانداردسازی افزود: رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری در آگاهی سازی و تشویق مردم به استفاده از کالاهای استاندارد داشته باشند.

این مسوول بیان کرد: سال گذشته در سطح سازمان ملی استاندارد موفقیت خوبی داشتیم و یکی از کارکنان استان برای عضویت در هیئت رییسه ایزو انتخاب شد.

صارمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه قزوین از نظر استانداردسازی جزو ۱۰ استان برتر کشور شناخته شده است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین تشریح کرد: یکی از مهمترین مزیت‌ها در راستای اصلاحیه قانون استانداردسازی واگذاری وظایف به اداره استاندارد و حذف موازی کاری در سطح کشور بود.

وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد تنها مرجع صادرکننده گواهی حلال در کشور است، گفت: این امر امتیازی مثبت برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود چراکه بسیاری از کشورهای مسلمان تمایل دارند تولیدات خود را معرفی کنند.

این مسوول ابراز کرد: برگزاری جایزه‌هایی بر مبنای کیفیت نیز به عنوان وظایف اختصاصی استاندارد تعریف شد اگرچه در گذشته برخی ارگا‌ن‌ها نیز در تایید صلاحیت و صدور گواهی نامه نقش داشتند.

صارمی در خصوص سیاست‌های ابلاغی اقتصلد مقاومتی تصریح کرد: اختصاص بند ۲۴ اقتصاد مقاومتی به استاندارد نشان از اهمیت و دقت نظر مقام معظم رهبری به تمام مواضع است.

مدیرکل استاندارد قزوین ابراز کرد: نامگذاری شعار سال به عنوان ” حمایت از کالای ایرانی” در راستای همپوشانی سازمان استاندارد و نقش آن در زندگی و اقتصاد کشور است.

وی تصریح کرد: استاندارسازی، تعیین صلاحیت و نظارت بر اجرای استاندارد از وظایف اصلی این سازمان است اما علی رغم این وظایف تقویت واحدهای تولیدی داخل و ایجاد انگیزه در این واحدها نیز از وظایف تعریف شده در سازمان است.

این مسوول اضافه کرد: با توجه به بحران‌هایی که در بخش تولید پیش آمده سعی می‌کنیم که فرآیندها را طوری اصلاح کنیم که منتهی به ادامه کار واحدها و بقای کار آن‌ها شود.

صارمی با تاکید بر افزایش صادرات به عنوان وظایف تعریف شده در این سازمان اظهار کرد:  سازمان استاندارد با صادرات و گمرکات ارتباطات تنگانگی دارد و هدف ما در این راستا رعایت استاندارهای لازم کالاهای صادراتی و وارداتی است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین تصریح کرد: در راستای حمایت از صادرکنندگان خوش نام  علاوه بر تعریف بسته‌های حمایتی سعی می‌کنیم با اصلاح فرآیندهای لازم بتوانیم کالاهایی با قیمت کمتر صادر کنیم و کوتاهترین مسیر را برای صادرات داشته باشیم.

وی ابراز کرد: به منظور جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت نیز اقدامات لازم صورت می‌گیرد چراکه در این راستا هزینه‌های زیادی می شود و تضمین سلامت مردم باید رعایت شود.

این مسوول تشریح کرد: در راستای حمایت از کالای داخلی نیز تلاش داریم که از ورود کالاهایی که مشابه داخلی دارند به کشور جلوگیری کنیم و همچنین بتوانیم تجار و واردکنندگان را به سمت سرمایه گذاری‌های داخلی و حمایت از تولید داخل دعوت کنیم.

صارمی تصریح کرد: به منظور سلامت و کیفیت واحدهای تولیدی هر سال نمونه برداری‌های لازم را از این واحدها خواهیم داشت و همچنین گشت‌های مشترک طرح طاها، کنترل بازار، طرح های رمضان و عید نوروز نیز با همکاری دستگاه‌های ناظر انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان قزوین افزود: در طرح طاها و کنترل بازار از همه کالاها در سطح استان بازرسی‌ها و نمونه برداری‌های لازم انجام می‌گیرد و همچنین کالاهای تولیدی در سراسر کشور نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که خوشبختانه از این نظر استان قزوین موفق به کسب رتبه اول از نظر کیفیت تولید شده و کمترین مغایرت را با استاندارسازی دارد.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم به طور اطمینان استاندارد آسانسورهای دستگاه‌ها را تایید کنیم، بیان کرد: در بحث استانداردسازی آسانسورها در سطح ادارات نیز اقدامات خوبی انجام شده و طی مکاتباتی باتمام ارگان ها آن‌ها را موظف به رعایت این امر کرده‌ایم.

صارمی اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون ۸۰ درصد از دستگاه‌ها برای تأیید آسانسور اقدام کرده و ۱۰ دستگاه اجرایی نیز تاییدیه استاندارد خود را دریافت کرده‌اند.

این مسوول گفت:  انجام تست هیدرواستاتیک مخازن CNG و  نظارت بر مراکز بازوبست مخازن با همکاری صنعت و معدن در دستور کار است و اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان قزوین در پایان گفت: ایمنی و سلامت مردم از الویت‌های اصلی اداره استاندارد است که سعی می‌کنیم در زمینه‌های مختلف ارائه خدمات، مواد و کالاهای مصرفی تلاش لازم را به کار گیریم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار