تهدید جدی ملی‌پوشان ایران در گوام - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81418
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
شاخص : مهم ترین تهدیدی که ملی‌پوشان ایران سر گوام با آن مواجهند مشخص شد

شاخص نیوز: تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی از ساعت ۹ صبح سه‌شنبه ۲۶ آبان در ورزشگاه مرکز ملی تمرینی فدراسیون فوتبال گوام در ورزشگاه دوئدو به مصاف تیم جزیره‌نشینی گوام خواهد رفت که با توجه به چمن مصنوعی این ورزشگاه تیم ملی شرایط سختی برای نمایش مطلوب دارد و با توجه به اینکه احتمال مصدومیت بازیکنان در چمن مصنوعی بالاست بطور حتم بازیکنان باید مراقب سلامت خود باشند، البته بازیکنان ایران سابقه مصدومیت‌های شدیدی روی چمن‌های مصنوعی دارند.

۶سال پیش تیم ایران برابر تیم ملی کره شمالی نخستین بازی رسمی خود را با هدایت افشین قطبی با ترکیب متفاوتی نسبت به زمان علی دایی وارد زمین شد.

حال پس از ۶ سال بار دیگر ایران در اقیانوس آرام و در چمن مصنوعی و باز هم در چارچوب رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به میدان می‌رود و با توجه به کار شکنی‌های گوامی‌ها در صادرنکردن ویزا ۴ ملی پوش به طور حتم تیم ملی باید برای پیروزی مقابل  این حریف نه چندان جدی در مرکز تمرینی دوئدو سختی زیادی را متحمل شوند.

در خصوص دشواری‌های بازی در چمن مصنوعی گفت‌و‌گو کردیم با دو ملی پوش سابق تیم ملی محمد نصرتی و حسین کعبی که در دیدار ۱۶ خرداد ۸۸ مقابل کره‌ای‌ها به میدان رفتند.

محمد نصرتی در خصوص شرایط چمن مصنوعی گفت: چمن مصنوعی همیشه عوارض خاص خود را دارد، چمن مصنوعی پیونگ‌یانگ چمن بسیار بدی داشت به خاطر دارم زمان برانکو، ادمون بزیک و در زمان سرمربی گری افشین قطبی محسن خلیلی دچار مصدومیت سنگین شدند و حتی مهاجم ارمنی تیم ملی رباط صلیبی پاره کرد البته مصدومیت خلیلی هم دست کمی از پاره شدن سنگین صلیبی نداشت و مجبور شد چندین ماه دور از میادین سپری کند.

وی ادامه داد: فیفا باید تدابیر خاصی بیاندیشد تا حداقل اینگونه چمن‌ها شبیه به چمن‌های طبیعی باشد.

وی در خصوص راهکارهای بازی کردن در این زمین‌ها گفت: کفش‌های مخصوص (شش استوک و گرد) برای بازی در چمن‌های مصنوعی وجود دارد که طبیعی است که برای سهولت کار خود باید از آن استفاده شود.

حسین کعبی در خصوص برگزاری بازی ایران و گوام در چمن مصنوعی با ابراز نگرانی اظهار داشت: متاسفانه بازی کردن در چمن مصنوعی بسیار سخت و دشوار است و هر لحظه امکان مصدومیت در چنین چمن‌هایی وجود دارد بطور کلی سبک بازی در زمین چمن مصنوعی و طبیعی تفاوت زیادی دارد.

وی در پاسخ به خاطره خود از تقابل با کره شمالی در چمن مصنوعی گفت: هر چند تیم ملی در دیداری که مقابل کره‌ای‌ها در چمن مصنوعی برگزار کرد نتایج بدی بدست نیاورد  اما بدون شک مصدومیت ادموند بزیک از ناحیه رباط صلیبی و محسن خلیلی تاسف‌آور بود و بازیکنان تیم ملی از این بابت بسیار متاسف شدم.

وی درباره عملکرد شاگردان کی‌روش در بازی مقابل گوام بیان کرد: به هر حال دیدار برابر گوام با دشواری‌های خاص خودش روبرو است و بازی سختی پیش‌رو داریم امیدوارم اگر تیم ملی به نتیجه دلخواه هواداران و کادر فنی هم نرسید حداقل هیچ کدام از بازیکنان ما دچار مصدومیت نشده و با آسودگی خاطر بازی را تمام کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه از تیم‌های هند و عمان در ورزشگاه آزادی میزبانی می‌کنیم حتی در صورت نتیجه نگرفتن مقابل گوام نیز  شرایط صعود راحت تیم ملی به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی فراهم است.
منبع: باشگاه خبر نگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار