برجام زمینه ساز نفوذ استکبار/ فکر دوستی با آمریکا در بعضی نخبگان کشور نفوذ کرده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89203
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۶:۵۳
معاون سابق وزارت خارجه:
شاخص : معاون سابق وزارت خارجه با بیان اینکه متاسفانه تفکر دوستی با آمریکا در بعضی نخبگان سرایت کرده است، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران اساس قدرت‌های جهانی را به چالش کشیده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، منوچهر محمدی در مراسم یادواره شهدای اصحاب رسانه و همایش بسیج و اصحاب رسانه، در تبیین و مقایسه انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌های جهان اظهار کرد: این انقلاب‌ها صرفاً در جهت جابه جایی حکومت‌ها انجام گرفت در حالی که انقلاب اسلامی در کنار اهداف کوتاه مدت در مسیر رسیدن به آرمان‌های بزرگ‌تر که ریشه‌کن کردن استکبار جهانی است قدم برداشت.

معاون سابق وزارت خارجه افزود: شعار “نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی” نظام جمهوری اسلامی ایران  خط قرمزی بر روی نظام سلطه جهانی بود که اساس قدرت‌های جهانی را به چالش کشید.

این مسئول تاکید کرد: اختلاف آمریکا با ایران فقط یک اختلاف راهبردی و تاکتیکی نیست بلکه اختلافی بنیادین و مبنایی است چرا که انقلاب اسلامی براساس آموزه‌های دینی بر علیه استکبار جهانی و حمایت از مستضعفین قیام کرده و به راه خود ادامه می‌دهد.

محمدی ابراز کرد: آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی سه برنامه را در دستور کار خود قرار داده است؛ جنگ سخت در جنگ تحمیلی، جنگ‌های نیابتی که اکنون توسط گروه‌های تکفیری به راه انداخته‌اند و جنگ نرم که از دریچه نفوذ وارد شده‌اند.

وی با اشاره به ۱۷ توطئه براندازی که تا کنون در داخل کشور رخ داده است، گفت: دشمن در پروژه نفوذ از بین بردن ارزش‌ها و اعتقادات مردم ایران، رواج سبک زندگی آمریکایی و جذب جوانان به سمت قدرت‌های غربی با تحمیل ناامیدی و نادیده گرفتن توانایی‌های آن‌ها در دستور کار خود قرار داده است.

معاون سابق وزارت خارجه تصریح کرد: آفت های بعضی مسئولین انقلاب اسلامی قدرت‌طلبی، اشرافی‌گری، شهوت، ساده‌اندیشی و خوش‌باوری است که زمینه ساز نفوذ دشمن می شود.

این مسئول با اشاره به کسانی که مشتاق دوستی و همراهی با آمریکا را دارند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی زمینه‌ساز گسترش اسلام در جهان و زمینه ساز ظهور است اما متاسفانه تفکر دوستی با آمریکا در بعضی نخبگان سرایت کرده است.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولین مدعی هستند که باید رفتار ایران با آمریکا پس از موافقت برجام متفاوت باشد، تشریح کرد: باید هوشیار بود که تمام فشارهای سیاسی و اقتصادی آمریکا در جهت اجرای برنامه‌های نفوذی است.

محمدی با تاکید بر اینکه قانون اساسی میثاق انقلاب اسلامی است، یادآور شد: پایبندی به اسلام ناب محمدی (ص)، تشیع علوی و پیروی از خط امام و رهبری از راه‌های مقابله با پروژه نفوذ است.

وی با اشاره به فتنه ۸۸ و فتنه بزرگتری که انتخابات پیشرو را تهدید می‌کند، تاکید کرد: کسانی که با ارزش‌های انقلاب اسلامی زاویه گرفته‌اند و خواستار دوستی با آمریکا هستند لیاقت انتخاب شدن را ندارند و مردم باید هوشیارانه تصمیم بگیرند.

انتهای پیام۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • ۲ ملی پوش والیبال استان در مسابقات آسیایی
 • وزیر کار به قزوین سفر می‌کند
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • آخرین اخبار