توافق FATF بوی کاپیتولاسیون می‌دهد و خاطره قرارداد ننگین ترکمنچای را زنده می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113323
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۳۶
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام‌جمعه قزوین گفت: ضایعات پذیرش FATF از ضایعات برجام بیشتر است و این قرارداد، قرارداد ننگین کاپیتولاسیون و ترکمن‌چای را به یاد می‌آورد.

به گزارش شاخص نیوز ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) و فاجعه منا، اظهار کرد: فاجعه منا ما را متوجه جنایت‌های آل سعود می‌کند و می‌بینیم که همه جنایت‌ها در فاجعه منا جمع شده است.

وی قتل، ستم و نفاق را از مهمترین ظلم‌های فاجعه منا نام نهاد و تأکید کرد: شهادت حاجیان در منا بسیار ظالمانه بود و در حالی‌که جمعیت بسیاری بر روی هم افتاده و به بن بست رسیده بودند، باز هم عوامل سعودی مردم را به سمتی هدایت می‌کردند که تراکم جمعیت وجود داشت و این اقدام بسیار ناجوانمردانه و ظالمانه بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان این‌که فاجعه منا، قتل توأم با ناجوانمردی، ظلم و ضایع کردن کرامت و بی‌حرمتی به خون مسلمانان بود، افزود: خدای متعال به مسلمانان فرموده آن کسانی که در حریم خانه خدا ظلم می‌کنند، باید علیه آن‌ها بپا خیزید و به فرموده رهبری باید گریبان آل سعود را بگیرند.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: آل سعود با رفتاری منافقانه خود را مسلمان معرفی می‌کنند، در حالی‌که رفتارهای آن‌ها همانند رژیم صهیونیستی توأم با ظلم و ستم به مسلمانان است و به واسطه نفاقی که دارند، جنایت آن‌ها بسیار بدتر از صهیونیست‌هاست.

وی با بیان این‌که منافقان در دنیا و آخرت، پست‌ترین انسان‌ها هستند، اذعان کرد: خداوند فرموده: منافقان در بدترین جای جهنم جای دارند و هیچ کس نمی‌تواند آن‌ها را یاری کند.

آیت‌الله عابدینی در این خصوص ادامه داد: این نکته قرآنی نشان می‌دهد که در دنیا نیز نباید کسی یاور منافقان باشد و آن‌هایی که منافقان را یاری می‌رسانند و کافران را ولی خود قرار می‌دهند، در جرگه منافقان قرار گرفته و در نهایت به عذاب شدیدی دچار خواهند شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر این‌که عزت تنها نزد خداوند است، بیان کرد: منافقان باید بدانند که عزت تنها نزد خداوند است و این غلط است که به جای عزت خواهی از خداوند، به سوی غیر خدا و منافقان دست دراز کنیم و این نکته قرآنی را باید دولت مردان ما نیز بدانند و به آن عمل نمایند.

وی اظهار کرد: علاوه بر این‌که حکام سعودی دست به ظلم، قتل، ستم و نفاق زدند، مردم ایران را نیز که حضورشان در مناسک حج موجب نشاط حجاج می‌شد، محروم کردند و از این جهت نیز ظلمی دیگر را مرتکب شدند.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: آل سعود به جای این‌که به خاطر مرتکب شدن به این همه جنایت و ظلم از مسلمانان جهان عذر خواهی کنند، آن‌ها را به استهزاء گرفته‌اند.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: آل سعود کینه شمشیرهای امیرالمؤمین امام علی (ع) و رسول اکرم (ص) را دارند که بر سر اجداد کافر و ظالم آن‌ها فرود آمد و امروز آن‌ها می‌خواهند انتقام شمشیر امام علی و رسول خدا را از پیروان راستین آن‌ها بگیرند.

وی بیان کرد: امریکا و متحدانش در مقابل جنایت‌های آل سعود سکوت اختیار کرده‌اند و کاری می‌کنند که این رژیم بد ذات در دیدگان مردم جهان خوب جلوه کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: در فاجعه منا رهبری به عنوان ولی امر مسلمین جهان، آل سعود را تهدید کرد و همگان دیدند که با آن تهدید چگونه رفتار رژیم سعودی تغییر کرد.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: رهبر معظم انقلاب، تنها رهبری بودند که به داد مظلومان و کشته‌شدگان فاجعه منا رسید و خداوند هم می‌فرماید اگر کسی مظلومانه کشته شود ما تنها برای ولی او این موقعیت را برای خون خواهی قرار می‌دهیم.

وی با تأکید بر این‌که باید بساط رژیم فاسد و اشغال‌گر سعودی از سرزمین وحی برچیده شود، اذعان کرد: نه تنها باید مدیریت حج از آل سعود گرفته شود، بلکه آن‌ها باید به اشد مجازات نیز برسند و مدیریت خانه‌ای که خداوند فرموده برای مردم است، باید به صاحبان اصلی‌اش برسد.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: آل سعود باید بداند که سرنوشت صدام پیش روی آن‌هاست و مسلمانان نیز بدانند که روزی مکه و مدینه از شر آل سعود نجات می‌یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به قرارداد FATF اشاره و اظهار کرد: کسانی که سازمان‌های FATF را راه اندازی کرده‌اند، رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسند، جنایات آل سعود را تأیید می‌کنند و مدافعان لبنان را که از ناموسشان دفاع می‌کنند، تروریست و ایران را حامی تروریست معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: آن‌ها از منافقان که ۱۷ هزار نخبه ایرانی را به شهادت رساند مورد حمایت قرار می‌دهند و وزارت دفاع، اطلاعات، صنایع دفاعی و برخی دیگر از دستگاه‌های ما را در لیست‌های تروریستی قرار داده‌اند و این ماهیت مدیران این مؤسسه است.

امام‌جمعه قزوین با تأکید بر این‌که امضای این قرارداد به معنای خودتحریمی است، گفت: وقتی این قرارداد امضا شود بانک‌های ما نمی‌توانند به صدا و سیما و برخی دیگر از نهادهای کشور خدمات ارائه کنند و در حقیقت ما را با خودمان درگیر می‌کنند و این بدترین تحقیر برای ماست.

آیت‌الله عابدینی با بیان این که ضایعات پذیرش FATF از ضایعات برجام بیشتر است، افزود: این قرارداد همانند برجام نتیجه ای جز تشدید تحریم ها و تحقیر ملت ایران نداشته، قرارداد ننگین کاپیتولاسیون و ترکمن‌چای را به یاد می‌آورد و ضایعات‌ آن بیشتر از برجام است.

 انتهای پیام/ د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار