توانمندی‌های کشور در حوزه اقتصادی پایان‌ناپذیر است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56050
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲:۲۵
معاون کل نهاد ریاست جمهوری:
شاخص : معاون نهاد ریاست جمهوری گفت: توانمندی‌های کشور در حوزه اقتصادی پایان‌ناپذیر است چراکه  ظرفیت‌های فراوان و سرمایه‌های بزرگی در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مرتضی بانک در جلسه شورای اداری استان قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات استانداری استان قزوین برگزار شد؛ به حضور با انگیزه مردم استان قزوین در دفاع مقدس، ایثار، شهادت و حرکت اجتماعی آن‌ها اشاره کرد و حضور علما و رزمندگان شجاع را یادآور شد که تعداد آن‌ها در این استان کم هم نیست.

معاون نهاد ریاست جمهوری عواملی مانند زمین‌های حاصلخیز و انسان‌های فعال و ارزشمند در حوزه‌های مختلف را ازدلایل پیشگام در بحث سازندگی استان قزوین ذکر کرد.

این مسئول علاوه بر امکانات نام برده در استان؛ لشگر ۱۶ زرهی و تیپ صاحب‌الامر(عج) استان قزوین را از سرمایه‌های استان دانست و گفت: این عوامل در دوران دفاع مقدس در راستای تقویت بنیه توانمند کشور بسیار موثر بوده و هستند.

وی در ادامه دولت را یک کل منسجم دانست و تصریح کرد: دولت مسئولت اجرا، برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌ها را در راستای توسعه و تعالی کشور برعهده دارد و این واحد باید بتواند در اجرای برنامه‌ها هماهنگ و منسجم عمل کند؛ لذا همکاری و همدلی با دولت در فعالیت‎‌ها ضروری است.

معاون نهاد ریاست جمهوری در راستای همکاری و همدلی دولت توجه به جایگاه موضوعات کلان کشوری را از عناصر موثر پیشرفت جامعه خواند و اذعان کرد: دولت باید توجه داشته باشد که موضوعات کلان کشوری در کجا و به چه شکلی پیش‌بینی شده است و از موقعیت فعلی کشور آگاه باشد تا بتواند با شناخت نیازها و مسائل اصلی مردم کشور به منظور حل آن، برنامه‌هایی را طراحی و اجرا کند.

این مسئول در پی سخنان خود توجه حضار در جلسه را به انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ معطوف کرد و گفت: در سال ۹۲ شرایطی بر جامعه حاکم شد که مردم ملزم به انتخاب دولتی شدند تا در راستای رفع نیازها و خواسته‌هایشان گام بردارد.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی و حاکمیت دین بر همه فعالیت‌های جامعه مشهود است و مردم به مسائلی مانند عبور از دودستگی‌ها، تنفر و تفرقه نیاز دارند تا بتوانند زیر چتر اعتقادات دینی خود با انجام فعالیت‌هایشان در مسیر سالمی تنفس کنند.

بانک یادآور شد: نمی‌توان مردم را مجبور کرد تا همه مثل هم زندگی کنند زیرا امروزه با ورود جامعه بشری به دنیای ارتباطات و اطلاعات در حال تجربه شرایط جدیدی هستیم که تحولات گسترده‌ای را در دنیا موجب شده است؛ اما می‌توان با داشتن یک هدف واحد فعالیت‌های خود را انجام دهیم.

معاون نهاد ریاست جمهوری ایجاد عرصه‌های متفاوت را در راستای ارائه توانمندی‌های مردم لازم دانست و تصریح کرد: توانایی بشر نامحدود است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت؛ هرچه زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌ها فراهم شود، رشد و شکوفایی نیز بییشتر می‌شود.

معاون نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: توانمندی‌های کشور در حوزه اقتصادی پایان‌ناپذیر است چراکه ظرفیت‌های فراوان و سرمایه‌های بزرگی در کشور وجود دارد؛ در حوزه‌های نیروی انسانی، کشاورزی، معادن و غیره که با تکیه بر همین شرایط؛ کشور می‌تواند توسعه یابد و به بازار جهانی راه یابد.

وی افزود حضور یک کشور اسلامی در جهان بدون توجه داشتن به مسائل اقتصادی و کشیدن حصار به دور خود ناممکن است.

این مسئول اظهار کرد: ما توانستیم تورم را به ۱۵ درصد برسانیم اما به دلیل حذف نشدن تورم  به طور کامل، مردم این کاهش تورم را نمی‌توانند لمس کنند.

بانک در پایان گفت: ما در واحدهای تولیدی فنی رشد داشته‌ایم و رونق در تمام بدنه جامعه دیده می‌شود، لذا برنامه دولت رشد و رونق جامعه است.

انتهای پیام/۱۰۰۲/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار