توجه به تاریخ تولید و انقضاء تخم مرغ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166976
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱:۴۵
توصیه دامپزشکی آبیک تاکید کرد
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: مصرف کنندگان تخم مرغ باید به کیفیت ظاهری محصول و تاریخ تولید و انقضاء بر روی تخم مرغ توجه کنند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد:مصرف کنندگان تخم مرغ باید به کیفیت ظاهری محصول و تاریخ تولید و انقضاء بر روی تخم مرغ توجه کنند.

ویافزود: با توجه به گرم‌شدن هوا و افزایش سرعت فساد مواد پروتئینی، ضروری است مصرف‌کنندگان در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصول توجه کرده و بر نگهداری تخم‌مرغ در دمای یخچال دقت داشته باشند چرا که تخم‌مرغ یک فرآورده پروتئینی است و رعایت نکردن شرایط نگهداری توسط مراکز عرضه سبب تسریع در فساد آن می‌شود.

این مسوول از شهروندان درخواست کرد : فرآورده‌های خام دامی خود را از مراکز و مکان‌های معتبر تهیه کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: تاریخ انقضای  مصرف تخم مرغ  از زمان تولید در صورت نگهداری در دمای یخچال و رطوبت مناسب، ۳۰ روز می باشد که در همین راستا به عموم مردم توصیه می شود از خرید تخم مرغ های فاقد تاریخ تولید و انقضاء و همچنین شکسته و کثیف خودداری کنند.

 این مقام مسئول در پایان از عموم مردم خواست: در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا موارد مشکوک مرتبط با دامپزشکی، موضوع را از طریق سامانه پیامکی۵۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار