توجیه بدعهدی‌های آمریکا توهینی به ملت است/ مردم انتظار دارند دولت حامی آنان باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111955
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۳۳
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : توجیه دولت برای بد عهدی‌های آمریکا توهینی به مردم است در حالی که برجام وضع معیشتی را تغییر نداده و نتیجه‌ای جز واردات بیشتر نداشته که اگر این فرصت در اختیار جوانان کشور قرار می‌گرفت ظرفیت‌های بیشتری را به ارمغان می‌آوردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم که به دولت ” تدبیر و امید” نامگذاری شده‌است حدود ۳ سال و سه ماه می‌گذرد که در این مدت دولت با فراز و نشیب‌های بسیاری روبرو بوده است.

هفته دولت فرصتی را فراهم کرد تا به منظور ارزیابی اقدامات تدبیر و امید در گفتگو با شهروندان بنشینیم.

آمریکا بیشترین سود را از تعطیلی راکتورهای هسته‌ای ایران برده است

یکی از دانشجویان رشته الهیات دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) با بیان اینکه وعده و وعیدهای انتخاباتی رییس جمهور هنوز محقق نشده است، گفت: حل مشکل رکود اقتصادی نه تنها برطرف نشده بلکه امروزه اقتصاد به مرحله‌ای رسیده که قدرت هر حرکتی را از تولیدکنندگان داخلی گرفته است.

وی افزود: داشتن دلهره اینکه تا چه زمانی پرداخت یارانه‌ها ادامه دارد در حالی است که روزانه دست افراد زیادی در اختلاس‌ها رو می‌شود و مردم زیادی حتی برای وام‌هایی که رقم آن به میلیون هم نمی‌رسد، دچار مشکل‎اند.

این دانشجو ادامه داد: موضوع برجام نیز دستاوردی جز از دست دادن امتیازهای ملی نداشته و دولت زمانی که از انجام وعده‌های آمریکا اطمینان حاصل نکرده، راکتورها را تعطیل کرد که در این جریان آمریکا بیشترین سود را برده است.

Ed0Sh

توجیه دولت برای بد عهدی‌های آمریکا توهینی به مردم است

دانشجوی جوانی با اشاره به اینکه برخی از دولتمردان، مردم را بی‌سواد فرض می‌کنند ابراز کرد: مردم ایران با بصیرت کافی و رهنمودهای انقلابی مقام معظم رهبری همیشه هوشیارند و تمام اقدامات آنان را زیر نظر دارند.

وی بیان کرد: توجیه دولت برای بدعهدی‌های آمریکا توهینی به مردم است در حالی که برجام وضع معیشتی را تغییر نداده؛ شاید در زمینه صنعت بخشی از نیازهای اولیه کارخانه‌ها تامین شده باشد اما نتیجه‌ای جز واردات بیشتر نداشته که اگر این فرصت در اختیار جوانان کشور قرار می‌گرفت ظرفیت‌های بیشتری را به ارمغان می‌آوردند.

خانم سالخورده‌ای با بیان اینکه این دولت نیز همانند دولت پیشین است، ابراز کرد: حکومتی که بی‌عیب و نقص باشد تنها با ظهور امام زمان(عج) محقق می‌شود و گرنه تمامی دولت‌ها در کنار خدماتشان، نواقصی هم دارند.

مردم انتظار دارند دولت حامی آنان باشد

وی در ادامه گفت: این دولت شاید در آغاز کارش نتایج چندانی نداشت اما بعد از ادعایشان در خصوص برداشتن تحریم‌ها اکنون وضعیت کشور قدری مساعدتر شده و با کاهش نرخ تورم مردم کمی احساس آسایش می‌کنند که البته امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

این بانوی سالخورده تصریح کرد: برای مردم مهم نیست چه کسی سرکار بیاید و اداره مملکت را به دست گیرد و تنها انتظار دارند دولت در دست کسی باشد که حامی ملت بوده و بتواند مشکلات مردم و جامعه را رفع نماید.

۰۰۰۲۳۸_۱

سودهای بانکی توان معیشتی را از مردم می‌گیرد

یکی از بانوان نیز در خصوص مشکلات خود چنین عنوان کرد: فرزندانم مدت‌هاست در پی کاری بودند که مرتبط با رشته تحصیلی‌شان باشد اما متاسفانه با زد وبند‌های اداری فرصتی فراهم نشد.

وی افزود: نداشتن شغل مناسب‌ و مسکن مشکلاتی هستند که اگر برطرف نشوند امکان ازدواج را به آن‌ها نمی‌دهد و با گرفتن وام که سودهای بانکی بالا دارد نیز توانی برای تامین معیشت‌شان باقی نخواهد ماند.

این بانو با اشاره به اینکه برای تهیه جهیزه دخترش اقدام به گرفتن وام ازدواج کردند، عنوان کرد: دولت ادعا می کند برای کمک به ازدواج جوانان وام ازدواج را از ۳ میلیون به ۱۰ میلیون افزایش داده و این در حالی است که با سنگ اندازی بانک‌ها، صف طولانی از متقاضیان را به وجود آورده و برخی بانک ها نیز می گویند که بودجه بانک ما ۳ میلیونی است و هنوز بودجه ۱۰ میلیونی وارد خزانه ما نشده است.

۱۲۵۷۹۷۰_۸۳۰

در ادامه نظر یکی از مسئولین را در خصوص عملکرد دولت یازدهم جویا شدیم.

دولت تدبیر و امید توانسته تورم را از ۴۰ درصد به ۱۰درصد برساند

سید علی موسوی فرماندار قزوین در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: دولت یازدهم در سیاست خارجی و تنش زدایی از منطقه عملکرد خوبی داشته است.

وی افزود: بدبینی که در مجامع بین المللی مختلف دنیا نسبت به ایران وجود داشت با توجه به اقدامات این دولت و دستاوردهای برجام برطرف شده که این نتیجه عملکرد مثبت سیاست خارجه دولت است.

فرماندار قزوین تصریح کرد: در بحث اقتصادی این دولت توانسته تورم را از ۴۰ درصد به ۱۰درصد برساند و پرداخت یارانه‌ها را ادامه دهد.

موسوی با اشاره به همت دولت تدبیر و امید برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی مشکل دار ابراز کرد: در بحث بهداشت و درمان نیز مردم می‌توانند با کمترین دغدغه در خصوص هزینه‌های درمان، روند بهبود سلامت خود را دنبال کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی در خصوص مبارزه با فساد پیش قدم بوده و عزم جدی در مبارزه با سوء استفاده‌ها، رانت خواری‌ها و حتی فیش‌های نجومی که امروزه در مورد برخی مدیران مطرح شده در دستور کار قرار داده است.

download

وی با اشاره به اینکه هزینه بسیاری از پروژه‌ها از درآمدهای نفتی تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل فروش پایین نفت، بحث عمرانی راکد بود اما اکنون دولت در سطح وسیعی اقدامات خود را آغاز کرده است.

ایجاد اشتغال برای ۲۰ هزار نفر در سال جاری

فرماندار قزوین با اشاره به اینکه حل مسائل فرهنگی نیازمند برنامه‌ریزی بلند مدت است، تصریح کرد: پاسخ به مباحث فرهنگی در کوتاه مدت قابل ارزیابی نیست و البته دولت نیز در حد توان در این حوزه ورود یافته است.

این مسئول افزود: افزایش وام ازدواج از ۳ میلیون به ۱۰ میلیون تومان ، خانواده‌ها و جوانان را در انجام این امر مقدس همراهی می‌کند.

موسوی گفت: ایجاد اشتغال برای ۲۰ هزار نفر در سال جاری، پرداخت تسهیلات بانکی برای راه اندازی واحدهای صنایع کوچک، متوسط و زود بازده که مشکل مالی دارند از اقدامات این دولت بوده‌است.

فرماندار با اشاره به اینکه دولت به وعده‌های داده شده عمل کرده است، تشریح کرد: ارزش پول ملی، کنترل تورم و قیمت دلار از اقدامات دولت بوده که در گزارش ۱۰۰ روزه عنوان شده اما قولی برای تحویل صد روزه پروژه‌ها نداده است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار