Iranjb.ir

توجیه یک اقدام زشت دیگر توسط قالی‌باف - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95031
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
شاخص : قالی باف در مورد برخی برخوردهای نامناسب ماموران شهرداری به ویژه در ایام اخیر با دستفروشان گفت:بعضا دستفروشان مامور سد معبر شهرداری را کتک می‌زنند و حتی باعث ایجاد شکستگی در بدن وی می‌شوند!
download

به گزارش شاخص نیوز: شهردار تهران هرگونه رفتار خشن ماموران شهرداری با دستفروشان را محکوم کرد و گفت: با ماموران متخلف برخورد خواهیم کرد.

محمدباقر قالی باف در مورد برخی برخوردهای نامناسب ماموران شهرداری به ویژه در ایام اخیر با دستفروشان با بیان اینکه «از رسانه‌ها خواهش دارم که یکطرفه این موضوعات دنبال نکنند» افزود: اینکه ماموری از نیروهای پیمانکار برخورد غیرمنطقی، تند و خشن داشته باشد محکوم است و با متخلفان برخورد می‌شود. اما رسانه‌ها باید هردو طیف را در نظر بگیرند . بعضا دستفروشان مامور سد معبر شهرداری را کتک می‌زنند و حتی باعث ایجاد شکستگی در بدن وی می‌شوند و این در حالیست که مامور در حال اجرای قانون بوده و جای سوال است که آیا این مامور انسان نیست یا خانواده ندارد؟ که چنین برخوردی با او می‌شود.

قالی باف در پاسخ به این پرسش که بعضا دستفروشان مدعی پرداخت وجوهی به ماموران سد معبر شهرداری هستند افزود: ما منکر این موضوع نیستیم اما دستفروشان اسم این ماموران را اعلام و آنها را معرفی کنند.

شهردار تهران که در پی انتشار فیلم حادثه «کارواش سعادت‌آباد» که طی آن ماموران پیمانکار شهرداری اقدام به ضرب و شتم کارکنان یک کارواش و تخریب اموال آنان به دلیل خودداری آنان ار تخلیه مکانی که حکم پلمب آن صادر شده بود، مورد انتقاد قرار گفت و قول پی‌گیری ماجرا را داد، در عین اینکه برخورد خشن با دستفروشان و سد معبرکنندگان محکوم خواند، به “تضاد خبری” در برخی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: برخی رسانه‌ها بارها و بارها در مورد فعالیت دستفروشان در مترو مطلب منتشر کرده و خواستار جمع آوری انها شده‌اند؛ اما بعد که آنها جمع شدند بعد همان‌ها گفتند چرا شب عید مردم را بیکار کردید و در مورد حادثه لبوفروش چهارراه جمهوری نیز در حالی در ۲۴ ساعت اول همه رسانه‌ها شهرداری را محکوم کردند که بعد از انتشار فیلم مشخص شد که خود دستفروشی چرخ دستی را واژگون کرده بود؛ بنابراین باید رسانه‌ها نیز رسالت خود را به درستی انجام دهند.

قالی باف همچنین با بیان اینکه ما نیز در مجموعه شهرداری تهران مشکلات معیشتی مردم را درک می‌کنیم گفت: بر همین اساس دستفروشان را ساماندهی کردیم و علاوه برشناسایی آنها نسبت به جانمایی فعالیت دستفروشان اقدام کردیم و براساس برنامه‌ها دستفروشان در زمان،مکان ثابت نیستند و در مکان‌ها و زمانهای مختلف جابجا می‌شوند.

شهردار تهران افزود: دستفروشان نباید در جای ثابت فعالیت کنند و نباید کالای غیر فرهنگی و غیربهداشتی عرضه کنند و شهرداری تهران نسبت به نظارت بر فعالیت آنها اقدام خواهد کرد.

منبع: صراط

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • واسطه‌گری در بازار موجب افزایش بی‌رویه قیمت گوشت/ تزریق ۱۰تن گوشت وارداتی به بازار استان قزوین/ مردم از گوشت‌های وارداتی رضایت ندارند
 • خانه مطبوعات حمایت ملموسی از اصحاب رسانه ندارد/ چرا از دردهای مردم نمی‌نویسیم؟/ روزنامه‌های مرده ما را زنده کنید!
 • سگ‌های ولگرد موجب رعب و وحشت اهالی می‌شوند/ برخی از سگ‌ها بیمار هستند
 • بافت تاریخی نباید قربانی توسعه شهری شود
 • پیگیری هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتسال/ شکست نماینده استان در لیگ یک بسکتبال کشور
 • عملکرد دولت در زمینه تحصیل کودکان کار ضعیف است
 • اصلاح بی‌سوادی دغدغه همه دستگاه‌ها باشد
 • میزان امید به زندگی در شهروندان قزوینی ۲سال بالاتر از میانگین کشوری است
 • دهان “سگ هار نجس منطقه” به حمایت از فتنه باز شد
 • دولت توان اجرای برخی پروژه‌های عمرانی را ندارد
 • مسئولین به سختی پاسخگوی مردم هستند/ ایجاد اشتغال برای جوانان در اولویت باشد
 • اولین مرکز حمایتی کودک و خانواده در قزوین افتتاح خواهد شد
 • آخرین اخبار