توده ۶۶۰ گرمی از کمر نوزاد یک روزه خارج شد+تصویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150653
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۵۰
در بیمارستان قدس قزوین؛
شاخص : فوق تخصص جراحی کودکان مرکز آموزشی - درمانی قدس قزوین، از خارج کردن موفقیت آمیز توده ای به وزن 660 گرم از کمر نوزادی خبر داد.

دکتر سعید طرلان در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص نیوز؛ اظهار کرد: این نوزاد دختر ۳۳۶۰ گرمی، حاصل زایمان سزارین بود و توده بزرگی به ابعاد حدود ۱۵*۱۵*۲۵ در ناحیه پایین کمر داشت که روز نهم آبان ۱۳۹۶ از مرکز آموزشی – درمانی کوثر به مرکز آموزشی – درمانی قدس منتقل و در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری شد.

وی با بیان اینکه توده مذکور باعث جابجایی ناحیه تناسلی و معقد شده بود؛ عنوان کرد: قبل از جراحی، سایر اعضای بدن او، شامل: قلب، سیستم کلیوی و ادراری تناسلی و ستون مهره ها و نخاع، بررسی شد.

فوق تخصص جراحی کودکان با اشاره به اینکه بعد از خارج کردن توده، محل توده و ناحیه مقعد و تناسلی به کمک عضلات و پوست، ترمیم و بازسازی شد؛ گفت: در حال حاضر، نوزاد در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری بوده و ضمن اینکه حال عمومی خوبی دارد، تغذیه با شیر مادر را شروع کرده است.

طرلان با گفتن اینکه این نوع عارضه در صورت عدم درمان، به نوع بدخیم تبدیل خواهد شد؛ اظهار کرد: این توده ها انواع مختلفی دارند که از گردن تا لگن می توانند بروز کنند و بعد از عمل، لازم است این بیماران از نظر وجود سایر مشکلات تحت مراقبت باشند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار