توزیع بیش از ۱۲۹ هزار تن انواع نهاده‌های دامی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60005
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۵۷
در سال گذشته صورت گرفت
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: در سال گذشته بیش از 129 هزار تن انواع نهاده‌های دامی در استان تامین و توزیع شد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، ناطق معین‌الدین با بیان اینکه علاوه بر توزیع اقلام و مواد مصرفی همه ساله شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزیاقدام به تامین و توزیع انواع نهاده های کشاورزی می‌کند، اظهار کرد: نهاده های کشاورزی براساس الگوی کشت متناسب با شرایط آب و هوایی و توان تولید هر منطقه توزیع می شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین با اشاره به توزیع ۴۲ هزار و ۳۶۸ تن انواع کود در سال گذشته در بین کشاورزان قزوینی، عنوان کرد: این اقلام شامل کود شیمیایی، کودهای ریزمغذی، کودهای آلی و زیستی بود.

این مسئول میزان توزیع سموم با کیفیت در همین مدت را ۳۹ هزار و ۳۳۸ لیتر اعلام کرد و افزود: مصرف بی رویه سموم بدون کیفیت و فاقد اثرگذاری مثبت علاوه بر مشکلات اقتصادی به بهره بردار، خسارت های جبران ناپذیری را به محیط زیست و اکوسیستم استان وارد کرده و حتی باعث بهم خوردن تعادل اکولوژیک آب و خاک می‌شود.

معین الدین میزان تولید، فرآوری و توزیع بذور اصلاح شده را ۵ هزار و ۳۱۳ تن عنوان کرد و گفت: هدف از توزیع بذر اصلاح شده بین کشاورزان، استفاده نکردن از بذرهای غیر استاندارد است.

وی همچنین تامین نیاز های اساسی کشاورزان را یکی از رسالت های تشکل های تعاون روستایی دانست و اضافه کرد: در سال گذشته ۱۲۹ هزار و ۵۷۷ تن نهاده‌های دامی و ۸۶۳ دستگاه انواع ماشین آلات، ادوات و دنباله بندها تامین و توزیع شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار