بیش از ۱۳۸۰ تن کود شیمیایی در بین کشاورزان قزوینی توزیع شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85644
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۴۵
در يك ماهه گذشته؛
شاخص : رئيس سازمان تعاون روستايي استان قزوين گفت: در يك ماه گذشته بيش از يك هزار و 380 تن انواع کود شیمیایی توسط شبكه تعاون روستايي در بين كشاورزان توزيع شد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، ناطق معین الدین با اشاره به خرید و توزیع کود توسط شبکه تعاون روستایی و ضرورت خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر روستایی، اظهار کرد: تأمین و توزیع کود شیمیایی بدون هیچ گونه مشکلی در سطح استان قزوین دنبال می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی در توسعه امورات اقتصادی، توزیعی و خدماتی در روستاها و بسترسازی برای تقویت و جلب مشارکت مردم در تعاونی‌های مختلف نقش مؤثری ایفا می‌کند، اعلام کرد: در یک ماهه گذشته یک هزار و ۷۰۰ تن انواع کودهای شیمیایی توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.

معین الدین در ادامه افزود: در این مدت شبکه تعاون روستایی استان با به کارگیری امکانات و تجهیزات خود موفق به توزیع بیش از یک هزار و ۳۸۰ تن انواع کود شیمیایی در بین کشاورزان منطقه شده است.

وی عمده ترین کودهای توزیع شده را؛ اوره، سوپر فسفات تریپل، سوپر فسفات ساده، سولفات پتاسیم، فسفات آمونیوم، کلرو پتاسیم و ماکرو کامل زراعت عنوان کرد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۴۲ هزار و ۳۶۸ تن انواع کود شیمیایی، ریزمغذی، آلی و زیستی توسط شرکت‌های تعاونی وابسته به تعاون روستایی در این استان توزیع شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار