Iranjb.ir

توزیع ۱۲میلیون لیتر سوخت در شبکه روستایی/ به دنبال رضایت کامل روستائیان از وضعیت سوخت رسانی هستیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87892
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۸:۲۰
رئیس سازمان تعاون روستایی استان خبر داد:
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان گفت: هر ساله حدود 12 میلیون لیتر سوخت شامل "نفت، بنزین و گازوئیل" و 300 هزار متر مکعب گاز مایع در شبکه تعاونی روستایی توزیع می‌شود.
glsi5eau38wuu4fh5tge1

ناطق معین‌الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شاخص، درخصوص نحوه سوخت‌رسانی به روستائیان اظهار کرد: سوخت روستاها بیشتر شامل نفت است، این سازمان علاوه‌ بر نفت، گازوئیل را هم بین روستائیان توزیع می‌کند.

وی با اشاره به میزان سوختی که هرساله به روستاها اختصاص می‌یابد، گفت: هر ساله ۱۲ میلیون لیتر سوخت شامل “نفت، بنزین و گازوئیل” و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز مایع از سوی شبکه تعاونی روستایی توزیع می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه خرید و ذخیره‌سازی نفت سفید توسط شرکت‌های تعاون روستایی صورت می گیرد، بیان کرد: باتوجه به فصل سرما، توزیع سوخت زمستانی مورد نیاز روستائیان با سرعت و شتاب بیشتری انجام می شود.

معین‌الدین افزود: یکی از مشکلات عدم سوخت رسانی به روستاها نبود جاده مناسب است که در زمستان به علت بارندگی دچار آسیب می‌شوند و عملیات سوخت‌رسانی به روستاها را با مشکل مواجه می‌کند.

رئیس سازمان تعاون روستایی با اشاره به اینکه سوخت روستایی کالای یارانه‌دار است، توضیح داد: قیمت مصوب سوخت روستاها از سوی شورای اقتصاد قیمت تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف این سازمان عاملیت توزیع مواد سوختی بین روستائیان و کشاورزان است، گفت: شبکه تعاونی روستایی با ۳۰۰ عامل مجاز فروش و توزیع مواد سوختی را در بین روستائیان انجام می‌دهد.

این مسئول با تاکید بر اینکه مناطق روستایی و بخش کشاورزی برای سوخت رسانی در اولویت هستند، ابراز کرد: سوخت مورد نیاز روستائیان بیشتر در زمینه چاه‌های آب کشاورزی، مرغداری، گاوداری و گلخانه‌ها مصرف می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی بر نحوه توزیع و قیمت سوخت بی تاثیر نبوده است، تصریح کرد: شبکه تعاونی روستایی در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی پیش قدم بوده و در همه حوزه‌ها از جمله سوخت‌رسانی به روستاها و بخش کشاورزی اقداماتی را دستور کار خود قرار داده است.

معین‌الدین با اشاره به اینکه به دنبال رضایت کامل روستائیان از وضعیت سوخت رسانی هستیم، اذعان کرد: سوخت مورد نیاز سازمان تعاونی روستایی از شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه قزوین تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه این سازمان ۲ جایگاه بنزین و یک جایگاه کپسول پر‌کن در الموت شرقی و غربی احداث کرده است، خبر داد: شبکه تعاونی روستایی در نظر دارد در سایر مناطق استان به خصوص مناطق دور دست چند جایگاه پمپ بنزین احداث کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • لبخند رضایت شهروندان سختی‌ها را از یادمان می‌برد/ مسوولین وضعیت کارکنان قراردادی و پیمانی را ساماندهی نمایند
 • خانه مطبوعات حمایت ملموسی از اصحاب رسانه ندارد/ چرا از دردهای مردم نمی‌نویسیم؟/ روزنامه‌های مرده ما را زنده کنید!
 • عملکرد دولت در زمینه تحصیل کودکان کار ضعیف است
 • اصلاح بی‌سوادی دغدغه همه دستگاه‌ها باشد
 • دولت توان اجرای برخی پروژه‌های عمرانی را ندارد
 • میزان امید به زندگی در شهروندان قزوینی ۲سال بالاتر از میانگین کشوری است
 • مسئولین به سختی پاسخگوی مردم هستند/ ایجاد اشتغال برای جوانان در اولویت باشد
 • بسیاری از آسانسورهای قزوین تأییدیه ایمنی ندارند/ برای پلمپ آسانسورها دستور دادستان نیاز است
 • راه‌اندازی خانه جوان تا پایان امسال در قزوین
 • حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید/کشف ۴پیکر از زیر آوارهای طبقه منفی یک+ عکس
 • اولین مرکز حمایتی کودک و خانواده در قزوین افتتاح خواهد شد
 • کسب تندیس برترین مرکز فنی توسط صداوسیمای مرکز قزوین در سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه
 • آخرین اخبار