توزیع ۱۲ تن گوشت گرم با قیمت ۳۴ هزار تومان از هفته آینده - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 171268
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۳:۱۴
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد
شاخص : رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین درخصوص توزیع گوشت گرم گوسفندی گفت: در جهت تنظیم بازار از هفته آینده 12 تن گوشت گرم با قیمت 34 هزار تومان در بازار توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروزدر سالن باغستان برگزار شد، اظهار کرد: قزوین از استان‌های پیشرو در بخش کشاورزی است.

وی افزود: باوجود اینکه قزوین تنها یک درصد از خاک کشور را دارد؛ بیش از  ۴ درصد از تولیدات کشاورزی را به خود اختصاص داده و بیش از ۵ میلیون تن محصولات دامی، زراعی و باغی را به جامعه تحویل می‌دهد.

این مسوول با اشاره به اینکه قزوین جزو ۱۰ استان برتر در تولیدات محصولات است، عنوان کرد: قزوین در تولید کشمش رتبه اول، انگور رتبه دوم، زغال اخته، زیتون و شیر رتبه دوم، قارچ خوراکی رتبه سوم، گیلاس و ذرت علوفه‌ای رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

خمسه با بیان اینکه در فصل برداشت گندم قرار داریم خاطرنشان کرد: تا کنون  ۲۴۰ هزار تن گندم برداشت کردیم و پیش بینی شده تا پایان برداشت به میزان ۲۴۵ هزار تن برسد درحالی که تعهد استان ۲۰۵ هزار تن بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در خصوص آبیاری تحت فشار بیان کرد: در اجرای آبیاری تحت فشار تا سال ۹۴  حدود ۲۶ هزار هکتار تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته بود اما بعد از سفر هیئت دولت و تصویب ۲۰ هزار هکتاری در نظر داریم تا پایان امسال ۱۰ هزار هکتار را تحت پوشش قرار دهیم.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات ارزی بیشترین تاثیر را در محصولات لوله و اتصالات دارد  امیدواریم بتوانیم به تعهدات خود تا پایان سال جامعه عمل بپوشانیم.

این مسوول ابراز کرد: علی رغم اینکه بخشی از آب دشت قزوین توسط سد طالقان است قسمت اعظمی از آن توسط چاه‌ها تامین می‌شود و یکی از برنامه جهاد کشاورزی لوله گذاری چاه‌ها در سال ۹۷ است تا از هدرفت آب جلوگیری کنیم.

خمسه تصریح کرد: لوله گذاری چاه ها از سال ۸۵ تاکنون ۹۱۲ کیلومتر بوده  و در نظر داریم در سال جاری ۱۰ کیلومتر لوله گذاری را اضافه کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: جهاد کشاورزی استان در بحث اشتغال رتبه یک را کسب کرده به طوریکه در ۵ ماهه ابتدای سال تاکنون ۳۴ درصد تعهدات خود را عمل کرده و در سامانه رصد ثبت کند و در این سامانه افراد ثبت شده بیمه تامین اجتماعی خواهند شد.

وی با اشاره بر سرمازدگی و برودت اواخر فروردین ماه سال جاری گفت: متاسفانه با کاهش دما و بارش برف میزان زیادی از سردرختی‌های تاکستان و آوج را از دست دادیم.

این مسوول  در ادامه خاطرنشان کرد: بالغ بر هزار و ۸۰۱ میلیارد تومان خسارت ناشی از سرمازدگی را در استان داشتیم که بالاترین میزان خسارت در کشور بود.

خمسه با بیان اینکه تنها ۱۴ درصد از محصولات کشاورزی بیمه بودند که تاکنون محقق نشده است ، ادامه داد: حمایت دولت در سرمازدگی استحمال وام با ۲ سال تنفس است تا کشاورزان بتوانند مشکلات خود را حل و فصل کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه در هفته دولت ۱۳۰ طرح قابل افتتاح داریم، گفت: برای این طرح‌ها ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان اعتبار هزینه شده که توانسته به طور مستقیم ۱۹۲ اشتغال زایی مستقیم و ۱۲۳ اشتغال زایی غیرمستقیم را فراهم آورد.

وی در خصوص بحث دام و طیور و تنظیم بازار گفت: ۲۶ هزار تن گوشت قرمز در استان تولید می‌شوذ که به ۲۸ هزار تن خواهد رسید.

خمسه با اشاره به اینکه سال گذشته به علت آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تولید تخم مرغ مشکل داشتیم، گفت:  اتحادیه مرغ تخم گذار و مرغداران ۲۰ درصد از تولیدات تخم مرغ خود را در اختیار ستاد تنظیم بازار قرار می‌دهند که جای تقدیر و تشکر دارد.

این مسوول با بیان اینکه در خصوص توزیع شیر مشکلی نداریم گفت: در بحث مرغ هیچ مشکلی در استان وجود نداردو با توجه به اینکه قیمت تمام شده مرغ بالا رفته است روزانه ۱۰ هزار تن مرغ منجمد در سطح فروشگاه‌های استان توزیع خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین درخصوص توزیع گوشت گرم گوسفندی اذعان داشت: در جهت تنظیم بازار از هفته آینده ۱۲ تن گوشت گرم با قیمت ۳۴ هزار تومان در بازار توزیع خواهد شد.

وی در انتها گفت: استان به دنبال سرمایه گذاری محصولات کشاورزی است و از سرمایه‌گذاران در این عرصه استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار