توزیع ۱۶۷۰۰تن انواع نهاده‌های دامی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175357
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
رئیس سازمان تعاون روستایی قزوین خبرداد
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین از از تهیه و توزیع ۱۶ هزار و ۷۰۰ تن انواع نهاده‌های دامی و بیش از ۱۲ هزار تن کود شیمیایی در استان خبر داد .

محمود محمودی رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین درگفت و گو با شاخص ،با اشاره به توزیع نهاده های کشاورزی توسط شبکه تعاون روستایی استان قزوین اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ هزار تن کود شیمیایی، ۲۰۰ تن کودهای ریز مغذی و ۴۰ تن انواع کودهای آلی و زیستی در بین کشاورزان توزیع شد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین از تهیه و توزیع ۱۶ هزار و ۷۰۰ تن انواع نهاده‌های دامی خبر داد و اظهار کرد: این نهادها شامل کنجاله سویا، ذرت دانه ای، جو و سبوس گندم بوده است.

این مسئول همچنین در ادامه از توزیع ۲۰ هزار کیلوگرم، لیتر سموم شیمیایی خبر داد و گفت:  توزیع سموم با کیفیت و به قیمت مناسب توسط شبکه تعاون روستایی صورت می گیرد و کارشناسان فنی سازمان برآن نظارت کامل دارند.

تولید بیش از یک هزار و ۶۰۰ تن انواع بذر اصلاح شده توسط شبکه تعاون روستایی استان

محمودی در ادامه با اشاره به تولید بذر گواهی شده در شرکت های تعاون روستایی استان، گفت:  هدف از تهیه این نوع بذر بالا بردن ارزش کیفی و کمی محصولات کشاورزی است و بذر زمانی ارزش دارد که دارای صفات ارزشمند زراعی بوده و ارزش یک محصول گیاهی نیز به میزان قابل ملاحظه ای به کیفیت بذر بستگی دارد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۶۵۰ تن انواع بذر اصلاح شده توسط شبکه تعاون روستایی استان تولید شده است.

این مسئول همچنین از اجرای طرح های کشاورزی حفاظتی در ۵۰۰ هکتار و طرح مبارزه تلفیقی آفات در ۳۰ هکتار از اراضی قزوین خبر داد و افزود: در این طرح اجرای شیوه های جدید خاک ورزی، روش های صحیح کاشت، شیوه های کاهش اثرات خشکسالی و افزایش بهره وری در تولید رعایت می شود.

انتهای پیام/۹۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار